Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Ponad 2 miliony na aktywizację młodych

2015-05-24 12:00:00 (ost. akt: 2015-05-20 14:50:46)

Podziel się:

Ponad 260 młodych, bezrobotnych osób z terenu naszego powiatu zostanie do końca roku objętych projektem aktywizacji prowadzonym przez Powiatowy Urząd Pracy w Makowie.

W ramach programu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie makowskim” 222 osoby zostaną skierowane na staże, 20 otrzyma dotacje na rozkręcenie własnego biznesu, a kolejnych 20 – bony zasiedleniowe. Te ostatnie to pomoc finansowa dla bezrobotnych, którzy znaleźli pracę bądź otworzyli działalność gospodarczą, bez udziału środków z „pośredniaka”, przynajmniej 80 km poza miejscem zamieszkania. Za pierwsze sześć miesięcy mogą dostać 7400 zł dofinansowania.
- Poprzedzone będzie to poradnictwem zawodowym i stworzeniem indywidualnego planu działania dla każdego bezrobotnego – informuje Elżbieta Michalska, dyrektor PUP w Makowie.
Jak zakłada projekt, głównym celem jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych w wieku od 18 do 29 lat, zarejestrowanych w urzędzie, które nie kształcą się trybie stacjonarnym i nie uczestniczyły w ostatnich 4 tygodniach przez przystąpieniem do programu w szkoleniach finansowanych ze środków publicznych. Wskaźnik efektywności zatrudnieniowej ma wynieść 43 proc., dla niepełnosprawnych – 17 proc., długotrwale bezrobotnych – 35 proc., a osób o niskich kwalifikacjach – 36 proc.
Wartość projektu, który będzie realizowany do końca bieżącego roku, wynosi 2 108 500 zł.
el


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Kobieta pracująca #1741463 | 213.199.*.* 26 maj 2015 13:30

    A może zanim rozdzielicie te pieniądze na otawrcie własnego biznesu, sprawdzcie ilu ludzi kasę na biznes z PUP wzięło a po biznesie śladu nie było i nie ma. Aż krew człowieka zalewa jak się słyszy, że biorą pieniądze, przepierdzielą na rozrywki, bo i tak ich nikt nie sprawdza. Zamiast poszukać pomysłu na biznes i zacząć pracować sami na siebie, oszukują i wyłudzają Pieniądze.Postem krótka odpowiedź - "wszyscy tak robią". A ktoś inny, kto ubiega się o takie środki z PUP i ma pomysł na siebie , tych środków nie dostaje. A drugi owszem- bierze na fikcyjny biznes, wydaje na głupoty i jeszcze chwali się, że nikt mu nic nie zrobi. Gdzie tu logika? A PUP się niczym nie interesuje, bo i po co?!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz