Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Przed siódmą do przedszkola. Nie da rady?

2015-05-25 12:00:00 (ost. akt: 2015-05-20 14:51:03)

Podziel się:

Przedszkola w Makowie Mazowieckim będą otwarte krócej – zdecydował podobno magistrat. Może to oznaczać dla części pracujących rodziców poważne kłopoty.

O sprawie poinformowali nas czytelnicy telefonujący do redakcji. - Moja córka uczęszcza do przedszkola . Ja dojeżdżam do pracy więc nie ma szans, abym odprowadzała ją tam dopiero po godzinie 7. A dowiedziałam się, że będę musiała. Czemu władze miasta na siłę chcą utrudniać nam życie? - narzekała jedna z naszych rozmówczyń.

9 godzin pracy
Skontaktowaliśmy się z makowskimi przedszkolami. Ich dyrektorki także nie są zachwycone wprowadzanymi zmianami. - Niestety, to prawda. Nasze przedszkole w roku szkolnym 2015/2016 ma być czynne 9 godzin, czyli od 7.15 do 16.15. Wcześniej także sukcesywnie skracano nam godziny pracy – powiedziała nam Beata Sobolewska, dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 2 w Makowie Mazowieckim. Jak dodaje, wskazywała władzom miasta, że jest zapotrzebowanie wśród rodziców na większą liczbę godzin. - Poinformowałam rodziców już o zmianach, nie wiem co oni z tym zrobią. Czy będą wybierali się na rozmowy do burmistrza. Moje argumenty nie docierały. Powiedziano mi, że rodzice sobie poradzą, a decyzje podjęto po rozeznaniu wśród nich – podkreśla dyrektor Sobolewska.

Będą utrudnienia?
Dotychczas najdłużej czynnym przedszkolem było to nr 4 – przez pełne 10 godzin. Teraz także będzie dostępne przez 9 godzin, począwszy od 7.15. - Są rodzice, którzy pracują od godziny 7, zmiany spowodują więc ogromne dla nich uciążliwości. Potrzeba na 10 godzin pracy więc istnieje. Zmiany sprawią dodatkowo, że przedszkolanki także będą miały mniej wypracowanych godzin. Mam jednak nadzieję, że nie spowoduje to redukcji w etatach – powiedziała nam Małgorzata Milewska, dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 4 w Makowie Mazowieckim.
Podejrzewa, że zmiany są spowodowane tym, iż w tym przedszkolu na rok 2015/2016 zapisanych jest o 20 mniej dzieci niż w roku poprzednim.
O sprawie wiedzą już także oczywiście w przedszkolu nr 1 w Makowie Mazowieckim (które dotąd pracowało w systemie 9,5-godzinnym). Do czasu aż nie wróci tam zatwierdzony przez urząd miasta arkusz organizacyjny, szefostwo nie chce niczego komentować
Z pytaniami o przyczyny zmian zwróciliśmy się we wtorek do magistratu. Do tego momentu nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Zamieścimy ją za tydzień.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gość #1741336 | 79.191.*.* 26 maj 2015 10:41

    Nasi włodarze mają już duże dzieci, więc nie będą martwić się ludźmi którzy pracują od 7 i muszą swoje pociechy odstawić do przedszkola. Liczą się tylko oszczędności i tyle. Ale....może dałoby się obniżyć pensję burmistrza a byłaby kasa dla pań przedszkolanek za godzinę pracy. Tak miało być pięknie a jest samo życie. Obiecanki cacanki.....

    ! - + odpowiedz na ten komentarz