środa, 21 kwietnia 2021. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Magistrat bierze szkoły pod lupę

2015-05-22 17:00:00 (ost. akt: 2015-05-20 14:51:16)

Podziel się:

Makowski ratusz przeprowadzi kontrole, między innymi finansowe, w podległych mu jednostkach oświatowych.

Przypomnijmy, że są to makowskie: Zespół Szkół nr 1 i 2 oraz Przedszkola Samorządowe nr 1, 2 i 4. W ramach „wykonywania i przestrzegania gospodarki finansowej szkoły” ma zostać sprawdzona terminowość sporządzania projektów planów finansowych placówki, przestrzeganie dyscypliny budżetowej, racjonalne wykorzystanie pieniędzy i ich pozyskiwanie. Oprócz tego kontrola obejmie przestrzeganie przepisów ustawy o zamówieniach publicznych, pełnienie funkcji kierownika zakładu pracy dla zatrudnionych w szkole nauczycieli i innych pracowników, zapewnienie odpowiednich warunków organizacyjnych realizacji zadań dydaktycznych i opiekuńczych. - Jest to kontrola standardowa, ale też związana z likwidacją zespołu do obsługi szkół. Chcemy wiedzieć, na czym stoimy – wyjaśnia wiceburmistrz Lech Gadomski.
W obu zespołach kontrole będą przeprowadzać: Paweł Gutowski, Alina Dzierżanowska i Nina Rakowska, a w przedszkolach tę drugą urzędniczkę zastąpi Bożena Welskop. Prace zakończą się w połowie września.
el


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zenek #1740393 | 159.205.*.* 25 maj 2015 06:34

  Nie jestem przeciwnikiem kontroli szkół. Natomiast o dwóch rzeczach chciałbym napisać. Po pierwsze - termin kontroli. Dyrektor i nauczyciele mają teraz gorący okres. Zbliża się zakończenie roku szkolnego dla gimnazjalistów i wszystkich uczniów. Kontrola będzie paraliżowała ich pracę. Po drugie - osoby, które będą kontrolowały. Jeśli kontrola - to powinien odbyć się audyt przez osoby nie związane z magistratem. Jeśli czytam, że kontrolę ma przeprowadzić Gutowski czy Rakowska, to zastanawiam się czy nie śnię. Osoby, które same nie wiele zdziałały na swoich stanowiskach mają kontrolować innych. O zgrozo. Magistratowi (chyba Gadomskiemu) zależy na tym, żeby udowodnić radnym i społeczeństwu, że likwidacja Zespołu Obsługi Szkół była jak najbardziej słuszna, bo kontrola pokazała ew. nieprawidłowości. Kochana władzo - na razie masz u mnie wielki minus. Przestańcie burzyć, zacznijcie budować.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ... #1740272 | 151.248.*.* 22 maj 2015 22:16

  Bardzo słusznie! Najwyższy czas!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. mama ucznia szkoły numer1 #1740182 | 151.248.*.* 22 maj 2015 19:58

   lepiej zacznijcie kontrole jak niektórzy nauczyciele przekazują wiedze uczniom np. Pani od chemii biologii ,która od lat nic dzieci nie uczy po co Ją trzymać!!!!!!!

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)