Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

6 ulic w Krasnosielcu i „Tyciąclatka” w remoncie

2015-05-20 12:00:00 (ost. akt: 2015-05-20 14:51:26)
7 maja wójt Paweł Ruszczyński przekazał plac budowy firmie GUTBRUK

7 maja wójt Paweł Ruszczyński przekazał plac budowy firmie GUTBRUK

Podziel się:

Tak, jak zapowiadaliśmy, na drogach w gminie Krasnosielc zaczęło się dziać. Trwa remont „Tysiąclatki”, rusza też modernizacja ulic w stolicy gminy.

Już 7 maja wójt Paweł Ruszczyński przekazał plac budowy pod inwestycję pn. „Przebudowa ciągu dróg gminnych łączących drogę powiatową nr 2107W z drogą wojewódzką Nr 544 w miejscowości Krasnosielc”. Na ulicach Rynek, Młynarskiej, Przechodniej i Przejściowej zostanie położona nowa nawierzchnia, powstaną nowe zjazdy, zatoki postojowe oraz chodniki. Jeszcze w maju rozpoczną się roboty drogowe, które będzie prowadziła firma GUTBRUK. Planowany termin zakończenia prac to połowa września br. Całkowita wartość inwestycji wynosi ok. 825 tys. zł., w tym 50 proc. stanowi dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (tzw. schetynówek).
Prace trwają już natomiast (i w związku z tym trzeba się tam liczyć z utrudnieniami w ruchu) na „Tysiąclatce”, czyli drodze łączącej Maków z Krasnosielcem. Jest to dokończenie jej modernizacji. Łącznie będzie odnowione 6 km drogi wraz z ul. Nadrzeczną i Placem Kościelnym w Krasnosielcu. Zostanie położona nowa nawierzchnia, powstaną nowe chodniki, bariery ochronne i oznakowanie. Planowany termin zakończenia robót to wrzesień br. Prace prowadzi firma Drogi i Mosty Jana Kaczmarczyka z Kacic.
Wartość całej inwestycji wynosi ok. 2 mln. 438 tys. zł., w tym połowę stanowi dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.
Inwestorem jest samorząd powiatu, natomiast gmina Krasnosielc wspiera realizację zadania niebagatelną kwotą 400 tys. zł.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB