Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Wstęga przecięta, świetlica jak nowa

2015-05-25 15:30:49 (ost. akt: 2015-05-25 15:31:04)

Podziel się:

W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaciążku (gm. Płoniawy-Bramura) zrobiło się gwarno i wesoło. Na otwarcie i poświęcenie wyremontowanej świetlicy przybyła liczna grupa gości.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy św. odprawionej przez księdza proboszcza Leszka Gajewskiego, koncelebrowanej wspólnie z księdzem seniorem Franciszkiem Kamińskim w intencji druhów strażaków i ich rodzin z okazji parafialnego Dnia Strażaka. Następnie ksiądz proboszcz w imieniu pożarników zaprosił wszystkich obecnych na przecięcie wstęgi, poświęcenie wyremontowanej sali oraz słodki poczęstunek. Na miejscu byli wójt Włodzimierz Załęski i przewodniczący rady gminy Zbigniew Tomaszewski, którzy wraz z prezesem straży Dariuszem Rutkowskim, radną Moniką Lewandowską i księdzem proboszczem przecięli wstęgę.
W imieniu społeczności Jaciążka prezes straży podziękował tym wszystkim, którzy przyczynili się do remontu świetlicy, szczególnie wójtowi oraz pracownikom gminy za pozyskanie środków unijnych, a radzie gminy - za dofinansowanie projektu.
Obiekt został zmodernizowany dzięki zrealizowaniu operacji z zakresu „małych projektów” w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" za kwotę 39 tys. 490 zł. Dofinansowanie unijne wyniosło 25 tys. zł. W sali wymieniono m.in. podłogę, płytki, drzwi, a także ocieplono budynek.
Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB