Niedziela, 18 kwietnia 2021. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

Gmina dokłada 20 tysięcy na remont „Tysiąclatki”

2015-05-28 12:00:00 (ost. akt: 2015-05-27 10:53:40)

Podziel się:

Trwają remonty na "Tysiąclatce", czyli drodze łączącej Maków z Krasnosielcem. Gmina Płoniawy-Bramura dołoży się do tej inwestycji.

Prace, które właśnie tam trwają, są de facto dokończeniem modernizacji całej szosy. Łącznie będzie odnowione 6 km wraz z ul. Nadrzeczną i Placem Kościelnym w Krasnosielcu. Zostanie położona nowa nawierzchnia, powstaną nowe chodniki, bariery ochronne i oznakowanie. W związku z tym, że prace będą trwały również na terenie gminy Płoniawy-Bramura, samorząd postanowił pomóc finansowo inwestorowi, czyli powiatowi kwotą 20 tys. zł. Oczywiście było to wcześniej zapisane w budżecie gminy na 2015 r.
Wartość całej inwestycji wynosi ok. 2 mln 438 tys. zł, w tym połowę stanowi dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (tzw. schetynówek). Jak już pisaliśmy, do przedsięwzięcia dokłada się też solidnie gmina Krasnosielc. Zadeklarowała kwotę 400 tys. zł.


Marlena Grzeszczak


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB