Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Kolejny pijany w sztok kierowca tira

2015-05-29 12:00:00 (ost. akt: 2015-05-27 10:53:14)

Podziel się:

2,2 prom alkoholu miał w organizmie Litwin jadący tirem, którego zatrzymali makowscy stróże prawa. Na jego trop naprowadził ich inny kierowca.

Zadzwonił on w sobotę 16 maja do naszej komendy i poinformował, że ciężarówka na litewskich numerach rejestracyjnych jedzie bardzo niebezpiecznie i podejrzewa, że kierujący nią jest pijany. Na miejsce do Różana został wysłany patrol, który odnalazł wskazywanego tira. Podczas zatrzymania kolos wjechał w barierę energochłonną.
- Kierującym zespołem pojazdów okazał się 38-letni obywatel Litwy. Od mężczyzny podczas kontroli wyczuwalna była woń alkoholu, został więc poddany badaniu na stan trzeźwości. Wynik zaskoczył funkcjonariuszy, gdyż Litwin „wydmuchał” 2,2 promila – relacjonuje sierż. Marek Grabowski z Komendy Powiatowej Policji w Makowie.
Mężczyzna został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze 2 tys. zł grzywny oraz 3 lat zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na terenie Polski. - O niechlubnym zachowaniu swojego obywatela powiadomiono ambasadę Litwy – informuje policjant.
To nie pierwsze takie zdarzenie na drogach naszego powiatu. Ostatnio, na początku maja wpadł prowadzący tira Łotysz, który miał 2,7 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu. O samochodzie, który nie potrafił utrzymać się na swoim pasie ruchu, zjeżdża na przeciwległy i na wysepki, stróżów prawa i w tym przypadku powiadomili inni uczestnicy ruchu.
el


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB