Sobota, 15 maja 2021. Imieniny Dionizego, Nadziei, Zofii

Prezes Żebrowski: Ocena dopiero po roku

2015-05-28 08:00:00 (ost. akt: 2015-05-27 11:04:17)

Podziel się:

Odebranie makowskiemu MPUK-owi zarządu nad gospodarką mieszkaniową w mieście nie wpłynie na zachwianie finansów przedsiębiorstwa – uważa jego szef Jacek Żebrowski.

Pisaliśmy już w „Kurierze”, że gospodarka mieszkaniowa została wyłączona z Miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych i trafiła w struktury Towarzystwa Budownictwa Społecznego. W wyniku tego 19 wspólnot musiało wybrać nowego zarządcę. Władze zachęcały do związania się z TBS-em, jednak większość postawiła na obsługę ze strony nowej firmy, którą utworzyło dwoje pracowników dotychczasowego wydziału mieszkaniowego MPUK-u.
Czy miało to wpływ na finanse przedsiębiorstwa? Prezes twierdzi, że reorganizacja nie przyniosła znaczących ujemnych skutków w sprawach budżetowych. - Ale jak jest naprawdę, okaże się dopiero po roku. Wtedy będziemy mogli ocenić, czy wyszło to na plus czy na minus – mówi.
Bo mimo że przedsiębiorstwo straciło przychody z tego tytułu, to zmniejszyły się także koszty, ponieważ odeszło z niego ponad dziesięcioro pracowników. Z kilkoma rozwiązano umowy o pracę, inne same zrezygnowały, a jeszcze inne poszły na emeryturę.
Jacek Żebrowski przypomina, że sytuacja jest taka, jak przed 2006 r., kiedy to oddano przedsiębiorstwu pod zarząd gospodarkę mieszkaniową.
el


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB