Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Po świadectwo Holocaustu

2015-05-31 17:00:00 (ost. akt: 2015-05-27 11:09:47)

Podziel się:

Już po raz trzeci grupa Kanadyjczyków odwiedziła Maków Mazowiecki. Gości zza oceanu znowu podjęło Liceum Ogólnokształcące im. Marii Curie-Skłodowskiej.

Spotkania te organizowane są w ramach międzykulturowego programu edukacyjnego Marsz Pamięci i Nadziei, którego założeniem jest uświadamianie młodym ludziom tragedii Holocaustu, zwiedzanie na terenie Polski i Niemiec miejsc świadczących o zagładzie Żydów.
Uczestnicy wycieczki kanadyjskiej to przedstawiciele różnych kultur i religii. Znaleźli się wśród nich zarówno Żydzi, jak i chrześcijanie, buddyści czy muzułmanie. Przewodnikiem kanadyjskich studentów był dyrektor programu edukacyjnego Eli Rubinstein - rabin synagogi w Toronto, wspólnoty założonej przez Żydów ocalonych z Holocaustu. Wyjątkowym uczestnikiem wyprawy był zaś urodzony w Polsce Żyd Pinchas Gutter, który przeżył getto i koszmar kilku obozów koncentracyjnych. Jego wspomnienia są dla młodych szokującym świadectwem czasów Holocaustu.
Nie tylko powaga i skupienie panowały podczas spotkania. Była też rozrywkowa część artystyczna. Następnie, spacerkiem po Makowie, wycieczkowicze udali się do kilku miejsc związanych z przedwojenną historią Żydów w naszym mieście, by na koniec, wspólnie z polską grupą, odjechać do obozu zagłady w Treblince i złożyć hołd pomordowanym.

Oprac. mg


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB