Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Fontanna na rynku? Urząd pyta o zdanie

2015-05-30 12:00:00 (ost. akt: 2015-05-27 11:09:24)

Podziel się:

Mieszkańcy Różana mogą wypowiedzieć się poprzez ankietę czy podoba im się fontanna, która ma stanąć na rynku w mieście i czy w ogóle powinna zostać tam wybudowana?

Z projektem obiektu można się zaznajomić zaglądając na stronę internetową gminy. Znajdują się tam także linki do ankiety. Zawiera ona tylko jedno pytanie: - Czy jesteś za realizacją przedsięwzięcia zgodnie z projektem wstępnym fontanny na rynku w Różanie? I trzy odpowiedzi: Tak, Nie, Nie mam zdania.
- Projekt fontanny w formie i rysunku bezpośrednio nawiązuje do herbu Różana. Jako obiekt małej architektury usytuowany w samym środku rynku miałby pełnić szereg funkcji – informują urzędnicy. W ich założeniu byłoby to miejsce sprzyjające rekreacji i zabawie, gdzie spotykaliby się młodzi i starsi mieszkańcy, otwarta powierzchnia wody wpływałaby pozytywnie na mikroklimat, oczyszczając i ochładzając powietrze. Przypuszczalnie także znacznie poprawiałaby nastrój i samopoczucie, bo ruch wody w wodotryskach ujemnie jonizuje atmosferę oraz ze względu na reprezentacyjną formę oraz efekt gry kolorami, światłem i zróżnicowanymi strumieniami stanowiłaby atrakcję dla mieszkańców i turystów, podnosząc prestiż i urodę miasta. - Drodzy mieszkańcy, to w dużej mierze od was zależy, czy zrealizujemy ten projekt. Weźcie udział w naszym plebiscycie – apelują pomysłodawcy.

Elżbieta Ludwikowska


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB