środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Święto absolwentów w Węgrzynowie

2015-05-27 11:17:08 (ost. akt: 2015-05-27 11:38:25)

Podziel się:

Nauczyciele, absolwenci i zaproszeni goście bawili się na pierwszym zjeździe absolwentów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września w Węgrzynowie (gm. Płoniawy-Bramura). Takie spotkanie po latach było niesamowitym przeżyciem dla przybyłych.

Okazją do spotkania był jubileusz 5-lecia nadania imienia szkole, a także 60-lecie postawienia budynku szkoły. - Jestem niezmiernie szczęśliwa, że spełniło się moje marzenie. Przygotowanie do tego wydarzenia trwało aż 10 lat, za to teraz mogę powitać państwa w pięknym budynku. Z wcześniejszych kontaktów z wami wiem, że jesteście wielcy. Mieszkacie w różnych częściach Polski, a nawet poza jej granicami. A teraz jesteście tu, dziękuję – przemawiała do absolwentów Jolanta Dawid, dyrektor szkoły.
Wszystko rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym w Węgrzynowie. Piękna oprawa muzyczna oraz przemowa księdza Włodzimierza Gawlikowskiego sprawiły, że wiele osób nie potrafiło ukryć wzruszenia. Następnie uroczyście ze sztandarem przemaszerowano do budynku szkoły. Tam goście mogli obejrzeć swoje zdjęcia z czasów szkolnych. Nie zabrakło wtedy wspólnych rozmów, uśmiechów. - To było tyle lat temu, wiele osób z mojej klasy już nie żyje. To cudowne przeżycie być tu i móc powspominać – mówił nam jeden z absolwentów. Dyrektor Jolanta Dawid przedstawiła także historię szkolnictwa w Węgrzynowie od 1903 r., kiedy to Leon Kołodziejski rozpoczął prywatne nauczanie, aż do dziś. Czas gościom umilali także obecni uczniowie szkoły, którzy recytowali m.in. wiersze Leona Kaweckiego, miejscowego poety, a także śpiewali piosenki. Dalsza część uroczystości odbyła się w sali bankietowej w Węgrzynowie. Nie zabrakło ogromnego tortu w kształcie szkoły, dobrej zabawy i rozmów po latach.

Marlena Grzeszczak


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB