Piątek, 5 czerwca 2020. Imieniny Bonifacego, Kiry, Waltera

Szkolne Dni Przyjaciół Lasu

2015-06-01 12:00:00 (ost. akt: 2015-05-27 13:21:12)

Podziel się:

Taką imprezę zorganizowały dzieci należące do Szkolnego Koła Towarzystwa Przyjaciół Lasu w podstawówce w Rakach (gm. Krasnosielc) przy pomocy opiekuna tegoż koła – Magdaleny Janowskiej.

Chodziło o to, by w formie zabawy przybliżyć uczniom rolę, jaką pełni las w naszym codziennym życiu. - W czasie zabaw grupowych dzieci na kartach pracy określały: o co las nas prosi, z wykreślanki wykreślały różne gatunki drzew, opisywały budowę grzybów, układały hasła dotyczące zachowań w lesie. Natomiast indywidualnie rozwiązywały zagadki związane z ekosystemem leśnym – relacjonuje Magdalena Janowska.
Potem dyrektor szkoły Teresa Kaszuba wręczyła pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe uczniom, którzy wzięli udział w konkursach organizowanych przez TPL pn. „Drzewa Naszych Lasów” (Aleksandra Pichała) i „Przyjaciele Lasu” (Jakub Ostrowski, Mateusz Bartosiewicz, Radosław Regulski, Adam Perzanowski).
- Następnie na placu szkolnym posadziliśmy kilka drzewek, modrzewie i świerki. Na koniec było ognisko z kiełbaskami oraz zabawy na boisku szkolnym – opisuje Magdalena Janowska.
Oprac. dk


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB