Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

146 i 112 km na godz. Już nie mają „prawka”

2015-06-10 12:00:00 (ost. akt: 2015-06-02 11:43:32)

Podziel się:

Dwaj szarżujący na drogach naszego powiatu piraci boleśnie doświadczyli już zmian w prawie drogowym – za przekroczenie prędkości stracili prawo jazdy.

Jak już pisaliśmy w „Kurierze”, przepisy te weszły w życie 18 maja. Między innymi znalazły się tam regulacje pozwalające stróżom prawa na odebranie kierowcy „prawka” na 3 miesiące za przekroczenie o ponad 50 km na godz. dopuszczanej prędkości w terenie zabudowanym.
Makowscy funkcjonariusze zatrzymali z tego powodu uprawnienia do kierowania dwóm mężczyznom. Rekordzista miał na liczniku 146 km na godz. w miejscu, gdzie mógł jechać Hyundai-em z prędkością tylko 50 km na godz. 29-letni mieszkaniec naszego powiatu szarżował tak volkswagenem golfem w piątek 29 maja w Obiecanowie (gm. Karniewo).
A dzień później w Załuziu (gm. Różan) policjanci przyłapali 30-letniego mieszkańca pow. wołomińskiego, który jechał z prędkością 112 km na godz. w terenie zabudowanym. - Są badania na ten temat, kierowcy po kilku latach posiadania prawa jazdy myślą, że są mistrzami kierownicy – komentuje wiek tych dwóch wspomnianych mężczyzn insp. Tomasz Łysiak, komendant powiatowy policji w Makowie.
Jeżeli panowie nie zastosują się do zakazu i znowu natkną się na policyjny patrol, prawko zostanie im odebrane na kolejny kwartał, jeszcze kolejna „wpadka” oznacza bezterminowe odebranie uprawnień do kierowania.
el


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB