Piątek, 7 maja 2021. Imieniny Augusta, Gizeli, Ludomiry

Do Grecji po naukę i wrażenia

2015-06-08 12:00:00 (ost. akt: 2015-06-02 12:07:15)

Podziel się:

Na dwutygodniowy staż zawodowy do Grecji wyjechała 25 maja młodzież z Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie. Ta wyprawa odbywa się w ramach unijnego programu „Erasmus”.

Do Grecji wyruszyło w sumie 30 uczniów technikum agrobiznesu i technikum architektury krajobrazu. Wybierano ich na podstawie określonych kryteriów, wśród których znalazły się: frekwencja, ocena z zachowania i oceny z przedmiotów zawodowych.
Wyjazd ten to nie tylko doświadczenie zawodowe, jest też dużo zwiedzania (pod drodze udało się np. zwiedzić stolicę Serbii - Belgrad). Ale jednak gros czasu młodzież z ZS spędza w greckich gospodarstwach, by porównać ich system pracy z tym w Polsce, a także nauczyć się czegoś nowego. Uczniom towarzyszą opiekunki: Małgorzata Chojnowska, nauczycielka przedmiotów zawodowych i Elżbieta Tomczak, nauczycielka języka angielskiego oraz koordynatorzy projektu „Nowoczesny i Wszechstronny Rolnik Europejski – Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego”. - Jestem w stałym kontakcie z uczniami. Powiedzieli mi, że mieszkają w hotelu nad samym morzem Egejskim. Póki co, pogoda nie do końca dopisuje, ale miejmy nadzieję, że się poprawi. Mimo to, młodzież jest zachwycona – opowiadała nam w zeszłym tygodniu Agnieszka Kacprzycka z biblioteki szkolnej.
Jak natomiast zapowiada dyrektor szkoły Elżbieta Rakowska, już we wrześniu następnego roku ma odbyć się kolejny tego typu wyjazd, tak aby z programu mogło skorzystać jak najwięcej osób.

Marlena Grzeszczak

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB