Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Ratusz czeka na nowego proboszcza

2015-06-06 12:00:00 (ost. akt: 2015-06-02 12:33:26)

Podziel się:

O problemie związanym z brakiem miejsc na cmentarzu parafialnym w Makowie przypomniał na ostatniej sesji rady miasta (27 maja) jeden z jej członków, Stanisław Romanowski.

Radny zaproponował wykupienie sąsiednich działek, aby dalej można było chować tam zmarłych. - W 2009 roku radni zagłosowali za projektem uchwały, mówiącym o wykupieniu sąsiednich działek. Myślę, że my także powinniśmy w jak najkrótszym czasie poruszyć ten temat. Wydaję mi się, że miejsc może wystarczyć maksymalnie na dwa lata. Wykupienie działek rozwiązałoby całkowicie ten problem – mówił rajca.
Burmistrz miasta Tadeusz Ciak z tym tematem chce wstrzymać się jednak do czerwca. - Uważam, że współpraca między miastem a parafią pw. Świętego Józefa powinna wyglądać zupełnie inaczej niż dotychczas. Nie może być tak, że my płacimy, a parafia zbiera kasę. Z obecnym proboszczem nie do końca się zgadzamy w wielu kwestiach, choćby zamkniętej bramy cmentarza - mówił na sesji Ciak. I zaproponował poruszenie tematu wykupienia działek w okresie wakacyjnym. - Dobrze wiemy, że w czerwcu odbędzie się już pożegnanie proboszcza (Bonifacego Radziszewskiego - red.). W związku z tym, gdy zostanie wybrany nowy szef parafii, usiądziemy z nim do rozmów i postaramy się dogadać. Trzeba zrobić to tak, aby dwie strony były zadowolone – podsumował burmistrz.


Marlena Grzeszczak

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB