Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Koncert i muzyczny konkurs

2015-06-05 12:00:00 (ost. akt: 2015-06-02 12:50:04)

Podziel się:

Tytuł „Z blaskiem i precyzją” nosił majowy koncert Filharmonii Narodowej. A po występach odbyła się pierwsza część konkursu.

Jak zapowiadali organizatorzy, w koncercie poświęconym problematyce muzycznego wirtuozostwa wystąpili artyści prezentujący możliwości trzech instrumentów – głosu ludzkiego, trąbki i fortepianu. Na przykładzie utworów solowych i kameralnych różnych epok starali się wskazać, jaką rolę w kreacji dzieła muzycznego odgrywa wykonawca, dlaczego fascynuje i budzi emocje, czy popisowa technika i brawura to jedyne atrybuty wirtuoza.
A po uczcie muzycznej odbyła się pierwsza część konkursu. Widzowie, podzieleni na kategorie wiekowe, odpowiadali na pytania dotyczące występu. Drugi etap zaplanowano po kolejnej, ostatniej w tym sezonie filharmonii, która będzie nosić tytuł „Kwintet fortepianowy” i odbędzie się 10 czerwca. Zsumowane punkty wyłonią zwycięzców. Przewidziano dla nich nagrody – odtwarzacze MP3 i pamiątkowe upominki.
el


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB