Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Gmina: Przejście potrzebne bliżej urzędu

2015-06-04 12:00:00 (ost. akt: 2015-06-02 14:27:32)

Podziel się:

Urzędnicy z Krasnosielca złożyli wniosek o zmianę organizacji ruchu na „przecinającej” stolicę gminy drodze wojewódzkiej nr 544. To pokłosie skarg mieszkańców.

Jak pisaliśmy w jednym z ostatnich wydań „Kuriera”, krasnosielczanie od dawna narzekali na to, że miejscowi policjanci zbyt często i w przesadny sposób karzą pieszych za przechodzenie np. poza pasami przez jezdnię właśnie na drodze nr 544. Według nich brakuje tam „zebr”, zwłaszcza w okolicach urzędu gminy, gdzie ruch przechodniów jest największy. Mowa o tym była m.in. na sesjach rady gminy. Poza tym do szefa mazowieckiej policji zostało przesłane pismo w tej sprawie.
Komendant wojewódzki insp. Rafał Korczak w odpowiedzi podał statystyki wykroczeń drogowych na tym obszarze. I podkreślił, że obowiązkiem policjantów jest reagowanie w takich sytuacjach.
„Odnosząc się do sytuacji przedstawionej przez Państwa, stoję na stanowisku, co potwierdza również Komenda Powiatowa Policji w Makowie Mazowieckim, że istotą problemu jest prawdopodobnie niewłaściwa bądź niesprzyjająca mieszkańcom organizacja ruchu. Społeczne oczekiwania w tym zakresie mogą znaleźć odzwierciedlenie poprzez złożenie wniosku o zmianę organizacji ruchu do organu zarządzającego ruchem. W tym przypadku jest nim Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Wniosek o zmianę może złożyć zarówno gmina, jak i sołectwo” – wskazał w swoim piśmie insp. Rafał Korczak.
Wójt Krasnosielca Paweł Ruszczyński zapewnił nas, że gmina niejednokrotnie zwracała się do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich o zmiany w organizacji ruchu. Teraz złożyła kolejny taki wniosek i czeka na reakcję. – Generalnie prosimy o przeniesienie przejścia dla pieszych bliżej urzędu gminy, tak jak to było kilkadziesiąt lat temu. Tam jest największy ruch – tłumaczy Ruszczyński.
Jak podkreśla, gmina może tylko sugerować rozwiązania, natomiast ostateczne decyzje podejmuje zarządca drogi, czyli w tym przypadku MZDW.


Dariusz Kucman
Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB