Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Stypendia dla uczniów – o wysokości decyduje wójt

2015-06-05 12:00:00 (ost. akt: 2015-06-02 15:10:08)

Podziel się:

Na ostatniej sesji radni gminy Szelków uchwalili regulamin pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów z terenu gminy Szelków.

Postanowiono, że stypendium socjalne – tak, jak w latach ubiegłych - może być przeznaczane wyłącznie na podręczniki, lektury, książki rozwijające zainteresowania ucznia, encyklopedie, słowniki, pomoce dydaktyczne czy artykuły szkolne. Można zakupić także maksymalnie dwie pary obuwia sportowego i jedną parę stroju sportowego na wychowanie fizyczne. Jeśli uczeń ma wadę wzroku, może nabyć także okulary korekcyjne. Dodatkowo stypendium pokrywa koszty kupna drukarki czy komputera plus tusz i papier do drukarki, a także oprogramowania systemowego czy naprawy komputera. Ze stypendium można wspierać także rozwijanie pasji uczniów. Chodzi o zakup sprzętu sportowego, uczestnictwo w klubach sportowych czy wyjazdy na "zieloną szkołę".
O tym, jak wysokie będzie stypendium, decyduje wójt gminy, Arnold Grossmann, biorąc pod uwagę sytuację dochodową ucznia i jego rodziny oraz inne okoliczności dotyczące takiej familii, wskazane we wniosku, w szczególności takie, jak: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo–wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, zdarzenie losowe. Wsparcie ma być przyznawane na okres nie krótszy niż miesiąc i nie dłuższy niż 10 miesięcy w danym roku szkolnym. Wypłaca się je w dwóch transzach.
Trzeba jednak okazać – w zależności od sytuacji - imienne rachunki, faktury VAT, imienne bilety miesięczne, dowody wpłaty, zaś wydatki związane ze zbiorowymi wyjazdami na wycieczkę można udokumentować na podstawie pisemnego oświadczenia wystawionego przez szkołę z określeniem kosztu poniesionego przez ucznia. Powyższe dokumenty powinny zawierać jednak nazwę wystawcy, datę wystawienia/sprzedaży, numer dokumentu, imię i nazwisko nabywcy, pełną nazwę przedmiotu podlegającej refundacji. Istotne jest, by np. plecak, obuwie, spodenki itp. miały adnotację „szkolne” lub „sportowe”.


Marlena Grzeszczak


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB