Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Weszli do płonącego budynku by ratować ludzkie życie

2015-06-03 08:41:33 (ost. akt: 2015-06-03 09:54:37)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Pisz

Podziel się:

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Różanie, narażali swoje życie by pomóc potrzebującemu mężczyźnie. Sierż. szt. Tomasz Strzałkowski i sierż. Marcin Zalewski na miejsce pożaru przyjechali pierwsi i tak instruowali znajdującego się w centrum ognia mężczyznę, że ten ukrył się w bezpiecznym miejscu do czasy przyjazdu straży pożarnej.

W nocy z 1 na 2 czerwca 2015 roku sierż. szt. Tomasz Strzałkowski i sierż. Marcin Zalewski z Posterunku Policji w Różanie zostali powiadomieni przez dyżurnego, że w miejscowości Sieluń wybuchł pożar. Funkcjonariusze na miejsce przybyli jako pierwsi. Cały teren zakładu był ogrodzony, a brama wjazdowa zamknięta.

Policjanci przeskoczyli przez bramę dostając się na teren zakładu. Po dotarciu w rejon płonącej hali zauważyli obok zaparkowany samochód osobowy. Wzbudziło to w nich podejrzenie, że w płonącym budynku mogą znajdować się pracownicy. Na pukanie do drzwi i wołanie nikt nie odpowiadał, dlatego wybili szybę w drzwiach i weszli do płonącego budynku. Następnie ponownie zaczęli nawoływać, w wyniku czego usłyszeli głos mężczyzny dochodzący z górnych pomieszczeń. Policjanci próbowali dostać się na górę, lecz warunki tam panujące; zadymienie oraz bardzo wysoka temperatura, i fakt, że schody z górnych pomieszczeń na parter prowadziły przez halę, która płonęła - uniemożliwiły im to. Policjanci utrzymywali stały kontakt głosowy z mężczyzną. Instruowali go jak ma się zachować – zakazali mu otwierania drzwi na halę, jak również kazali mu położyć się na podłodze i przeczołgać do okna w szczycie budynku jak najdalej oddalonym od źródła ognia. Utrzymywali oni stały kontakt głosowy z mężczyzną, aż do przybycia jednostki Straży Pożarnej. Strażacy przy użyciu drabiny ewakuowali mężczyznę z płonącego budynku.

Zachowanie zimnej krwi przez policjantów spowodowało, że mężczyzna nie uległ zaczadzeniu, i z całego sytuacji wyszedł bez żadnych obrażeń.

Należy przypomnieć, że sierż. szt. Tomasz Strzałkowi już kolejny ryzykował utratą własnego życia dla człowieka będącego w potrzebie. Uratował topiącego się w rzece Narew mężczyznę za co został odznaczony przez Komendanta Głównego Policji, natomiast sierż. Marcin Zalewski skutecznie reanimował człowieka, który usiłował popełnić samobójstwo przez zażycie leków.

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Macho #1768144 | 31.61.*.* 4 lip 2015 13:50

  Fajnie, gratulujemy chłopakom odwagi!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. nowy #1767410 | 80.238.*.* 3 lip 2015 09:34

  Brawo, brawo, brawo!!! Dzięki tym dwóm policjantom zostało uratowane życie ludzkie! Gratuluję chłopakom, bo naprawdę wykazali się wzorową postawą. Dać im nagrodę!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Ktos #1746895 | 46.205.*.* 3 cze 2015 09:20

  Czemu przypisuje się coś takiego Policji?? To nie oni wydostali tego mężczyznę tylko STRAŻACY..

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)