Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

„Jedynce” poszło trochę lepiej

2015-06-16 12:00:00 (ost. akt: 2015-06-11 08:48:03)

Autor zdjęcia: Adam Wnęta

Podziel się:

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wstępne wyniki egzaminu szóstoklasisty. Dyrektorzy dwóch makowskich „podstawówek” są raczej zadowoleni z rezultatów, jakie osiągnęli ich podopieczni.

Przypomnijmy, że sprawdzian odbył się 1 kwietnia i składał z dwóch części. Pierwsza zawierała zadania z języka polskiego i matematyki, na rozwiązanie których przewidziano 80 minut, natomiast druga – 45-minutowa - to testy z języka obcego. Wstępne wyniki zostały opublikowane pod koniec maja, a szczegółowe będą dostępne na stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych 24 sierpnia.
Póki co, egzaminatorzy podali, że „uczniowie dobrze poradzili sobie z zadaniami z języka polskiego wymagającymi wyszukiwania w tekście informacji wyrażonych wprost i pośrednio. Z matematyki wykazali się umiejętnością opisywania części danej całości za pomocą ułamka na podstawie informacji przedstawionej graficznie.” W przypadku języka obcego szóstoklasiści najlepiej poradzili sobie z rozwiązywaniem zadań sprawdzających rozumienie ze słuchu. Trudność natomiast sprawiło uczniom z języka polskiego zadanie sprawdzające rozpoznawanie formy przypadka wyrazu użytego w wypowiedzi, a z matematyki – mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych.
Na Mazowszu z języka polskiego uczniowie uzyskali 75,6 proc. maksymalnej liczby punktów, z matematyki – 63,8 proc., ogółem – 69,8 proc., z języka angielskiego – 80,4 proc., a niemieckiego – 73,8 proc. W powiecie makowskim z języka polskiego jest to 68,5 proc., z matematyki – 52,4 proc., ogółem z pierwszej części - 60,7 proc, z angielskiego – 68,6 proc., natomiast z niemieckiego (pisała go jedna klasa w Zespole Szkół nr 1 w Makowie) – 52 proc. Wyniki dla samego Makowa to: język polski – 70,4 proc., matematyka - 48,7 proc., ogółem pierwsza część – 59,9, angielski – 67,2, niemiecki – 52.
Jak wypadły makowskie szkoły, zdradzili ich dyrektorzy. W ZS nr 1 szóstoklasiści z języka polskiego uzyskali 72,5 proc, z matematyki 50,3 proc, z angielskiego – 72 proc. a z niemieckiego – 52 proc. Z takiego rezultatu zadowolony jest dyrektor Jan Kolos. - Jedna z dwóch klas, które pisały, klasa „a”, jest lepsza i wypadła nawet lepiej niż województwo – mówi.
Z kolei w „Dwójce” z języka polskiego uczniowie osiągnęli 69,5 proc. punktów, z matematyki – 47,9 proc, łącznie – 59 proc., z angielskiego – 66,1 proc. Kierująca tą placówką Elżbieta Płosińska podkreśla, że nie można tych wyników porównywać z zeszłorocznymi, gdyż formuła sprawdzianu się zmieniła. Patrząc jednak ma możliwości uczniów, został osiągnięty zadowalający poziom. - W niektórych przypadkach byliśmy zaskoczeni pozytywnie, w innych mniej – informuje.
el


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB