Wtorek, 20 kwietnia 2021. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Jubileusz z biskupem

2015-06-15 12:00:00 (ost. akt: 2015-06-11 08:58:10)

Podziel się:

45-lecie istnienia oraz setną rocznicę urodzin patrona – ks. Jana Twardowskiego – świętowano w makowskim Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym. Wśród gości był biskup płocki Piotr Libera.

Dyrektor SOS-W Anita Kurowska podzieliła się z zebranymi osobistymi wspomnieniami o ks. Janie Twardowskim. Natomiast podopieczni ośrodka wystąpili w części artystycznej uroczystości. Biskup Libera wraz z innymi zaproszonymi gośćmi czytał wiersze i opowiadania ks. Jana Twardowskiego. Obdarował także placówkę portretem patrona, a jego uczniów - słodyczami oraz książkami religijnymi z dedykacją. Ponadto zwiedził placówkę i pobłogosławił nową salę, w której prowadzona będzie integracja sensoryczna dzieci. A w ogrodzie ośrodka zasadził drzewko - jarząb szwedzki
Biskup przewodniczył także mszy św. w kościele parafii pw. Świętego Brata Alberta w Makowie z udziałem społeczności ośrodka, a także uczniów i nauczycieli makowskich szkół, pocztów sztandarowych i duchowieństwa.
W homilii zauważał, że choć w Dniu Dziecka wszystkie dzieci powinny być radosne i szczęśliwe, to jednak zdarza się, że są domy i rodziny, w których rodzice czasem od siebie odchodzą, sprawiają sobie ból, krzywdzą swoich najbliższych. Wspomniał też o rodzinach, które mają trudności materialne, więc nie mogą kupić swoim dzieciom żadnego prezentu.
- Tu pojawia się zadanie dla każdego z nas, także dla tych najmłodszych, chodzi o troskę o innych. Kiedy będziemy mieli otwarte oczy i serca, to na pewno dostrzeżemy jakiegoś smutnego kolegę czy koleżankę, a więc kogoś, kto potrzebuje naszej pomocy - podkreślał Piotr Libera.
W drugiej części pobytu w Makowie Mazowieckim pasterz kościoła płockiego odwiedził chore dzieci na oddziale dziecięcym w miejscowym szpitalu. Poprowadził modlitwę w ich intencji z udziałem dyrekcji i personelu, a także podarował im obrazki maryjne.
Dariusz Kucman

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB