Niedziela, 18 kwietnia 2021. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

Krajobraz po CKP – 3 nauczycieli z wypowiedzeniami

2015-06-11 09:19:30 (ost. akt: 2015-06-11 09:22:15)

Podziel się:

Póki co, troje nauczycieli z likwidowanego Centrum Kształcenia Praktycznego w Makowie nie ma pracy. Ale to się może jeszcze zmienić.

- Do końca maja troje nauczycieli otrzymało wypowiedzenia – informuje Mariola Biedrzycka, dyrektor wydziału zdrowia, oświaty i kultury fizycznej w makowskim Starostwie Powiatowym. Jednak niemal pewnym jest, że dwie z tych osób zostaną zatrudnione w Zespole Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie, co z trzecią – jeszcze do końca nie wiadomo. Nasza rozmówczyni tłumaczy, iż jaka jest sytuacja, okaże się ok. 20 lipca, gdy skończy się nabór do szkół ponadgimnazjalnych. Pozostali pracownicy centrum znaleźli pracę w zespole i Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Makowie, który jest prowadzony również przez powiat.
Do ZS także został przeniesiony dyrektor centrum Andrzej Cesarski, na razie jako nauczyciel, ale sprawa jest jeszcze otwarta, bo – jak poinformowano w starostwie - są tam wolne stanowiska kierownicze. A na początku czerwca ogłoszono konkurs na dyrektora tej szkoły. Oferty można składać do 16 czerwca do godz. 15.
Uchwałę o likwidacji z końcem sierpnia CKP radni powiatowi podjęli w kwietniu. Podyktowały ją względy ekonomiczne, urzędnicy podkreślali, że prowadzenie na terenie jednego kompleksu dwóch placówek generuje wydatki na podwójne kierownictwo, administrację, obsługę i stałe. Pracownie z wyposażeniem i większość uczniów zostaną przejęte przez zespół szkół.
el

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB