Sobota, 15 maja 2021. Imieniny Dionizego, Nadziei, Zofii

Moje dzieci mogły zginąć

2015-06-14 12:00:00 (ost. akt: 2015-06-11 10:09:08)

Podziel się:

- Gałąź ze starego drzewa spadła tuż obok trampoliny. Co by było, gdyby bawiły się tam dzieci? Któreś mogłoby zginać – poskarżyła się nam mieszkanka Dąbrówki (gm. Czerwonka).

Takich starych, spróchniałych drzew na podwórku i tuż za jego ogrodzeniem znajduje się aż 8. Jak się okazało w październiku ubiegłego roku podczas budowy ronda w Dabrówce, drzewa te tak naprawdę rosną… w pasie drogi powiatowej. Za ich ewentualne wycięcie odpowiada więc makowski Zarząd Dróg Powiatowych. Nasza czytelniczka nie może dojść z nim jednak do porozumienia, postanowiła więc wezwać policję. Jak twierdzi, wszystkie zagrażają bowiem życiu jej i rodziny.
- Gdy podczas delikatnego wiatru z drzewa spadła gałąź obok trampoliny dla dzieci, stwierdziłam, że nie mogę dłużej czekać. Następnym razem, jakiś konar może spaść bezpośrednio na mój dom albo zrobić komuś krzywdę. Nie możemy żyć w takim strachu – podkreśla kobieta.
Zarząd Dróg Powiatowych zapewnia, że sprawą może się zająć. - Dokonamy wycięcia drzew pod warunkiem, że mieszkanka zdemontuje swoje ogrodzenie, aby pracownicy mieli swobodny dostęp - tłumaczy dyrektor ZDP, Zdzisław Soból.
To dla właścicielki posesji problem. Ostatnio straż pożarna obiecała jej, że przy kolejnym takim przypadku sama dokona wycinki drzewa. Aby nastąpiło to teraz, konieczna jest decyzja komendanta powiatowego policji w Makowie, na którą kobieta czeka.

Marlena Grzeszczak

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB