Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Kasa na leczenie alkoholików i zajęcia dla dzieci

2015-06-16 12:00:00 (ost. akt: 2015-06-11 12:12:24)

Podziel się:

Kwotę 32 tys. zł przewidziano w budżecie gm. Sypniewo na zadania związane z realizacją profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych w bieżącym roku.

Na dofinansowanie do letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z rodzin dotkniętych tym problemem oraz wsparcie finansowe dla familii, gdzie występuje patologia społeczna urzędnicy przewidzieli 4800 zł. A na dotacje do badań i leczenia osób nadużywających alkoholu, zwrot kosztów dojazdów do Poradni Rodzinnej w Makowie dla korzystających z pomocy terapeutycznej oraz pomoc materialną dla tej placówki - 4000 zł. Funkcjonowanie i szkolenie Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych będzie kosztować 4800 zł. Członkom za uczestnictwo w posiedzeniu przysługuje dieta w wysokości 60 zł, a przewodniczącej – 280 zł.
Najwięcej – 11 200 zł – pójdzie na działalność kulturalną i sportową propagującą zdrowy i trzeźwy styl życia. Natomiast 7200 zł zaplanowano wydać na wspieranie tzw. zajęć uwrażliwiających z dziećmi i młodzieżą w świetlicy wiejskiej oraz zajęć promujących zdrowy styl życia w świetlicach szkolnych.
Do zadań „Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Sypniewo na rok 2015” należy bowiem m.in. prowadzenie działalności informacyjnej i edukacyjnej wśród dzieci i młodzieży, współpraca i wspomaganie działalności instytucji, stowarzyszeń i osób fizycznych służącej rozwiązywaniu problemów alkoholowych, udzielanie rodzinie, w której takie występują, pomocy psychospołecznej i prawnej, a szczególnie ochrona przed przemocą.
Program ten radni zaakceptowali na ostatniej sesji. Może on być modyfikowany na każdym etapie jego realizacji.
el


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB