Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Doposażenie szkół za setki tysięcy złotych

2015-06-18 12:00:00 (ost. akt: 2015-06-17 08:46:45)

Podziel się:

Od zeszłego roku powiat makowski realizuje projekt, na który dofinansowanie wyniosło ponad 1,1 mln zł. W najbliższej przyszłości z tej racji doposażone zostaną pracownie w Zespołach Szkół w Krasnosielcu, Różanie i w makowskim im. Żołnierzy Armii Krajowej.

Na początku czerwca Powiatowy Zespół ds. Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych w Makowie Mazowieckim ogłosił przetargi na dostawę wyposażenia do pracowni w ZS w naszym mieście i Krasnosielcu. Do przedwczoraj nie zostały jeszcze rozstrzygnięte, ponieważ konieczne było udzielenie wyjaśnień podmiotom, które nadesłały pytania. W najbliższej przyszłości pojawi się także zamówienie dotyczące szkoły w Różanie. Tam doposażone mają zostać pracownie: samochodowa, mechanizacji rolnictwa i budownictwa, w Krasnosielcu – rolnicza oraz informatyczna, a w Makowie – architektury krajobrazu, rolnicza, ekonomiczna, obsługi konsumenta, jak również technologiczno-gastronomiczna. - Przewiduje się, iż wartość doposażenia wyniesie 459 006,94 zł – informuje Małgorzata Bugaj, dyrektor powiatowego zespołu.
Jak podaje, łącznie w projekcie uczestniczy 145 uczniów. Obejmuje on wsparcie w zakresie doposażenia szkół zawodowych w nowoczesne pomoce dydaktyczne i naukowe służące praktycznej nauce zawodu, ale także organizację staży u przedsiębiorców dla 145 uczniów w liczbie 150 godz. na uczestnika projektu, dodatkowe zajęcia w zakresie rozwoju kompetencji kluczowych (język angielski, język rosyjski, zajęcia matematyczno-przyrodnicze, ICT, przedsiębiorczość w kształceniu zawodowym), doradztwo zawodowe, doradztwo pedagogiczno-psychologiczne, wdrożenie modelu współpracy z pracodawcami pozwalającego na dostosowanie programów nauczania do ich potrzeb i oczekiwań. Dla każdej ze szkół uczestniczących w projekcie opracowany zostanie również program rozwojowy.
Powiat realizuje ten projekt pod nazwą „Zwiększenie potencjału szkół zawodowych na Mazowszu" w ramach działania Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego od 2014 r. Jest zarządzany przez lidera - Agencję Rozwoju Mazowsza. - Wartość wsparcia dla powiatu wynosi 1 142 036,14 zł. Udział własny stanowić będzie kwotę 165 595,24 zł, w tym wkład bezgotówkowy, pochodzący z wynajęcia sal na zajęcia w wysokości 55 722,00 zł oraz wkład finansowy w wysokości 109 873,24 zł – wylicza Małgorzata Bugaj. Projekt realizowany będzie do końca września br.
el

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB