Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Tłumy witały Szydło. Przyszłą premier?

2015-06-23 15:27:12 (ost. akt: 2015-06-23 15:27:44)

Podziel się:

Beata Szydło, posłanka na Sejm, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości oraz kandydatka tej partii na premiera po jesiennych wyborach parlamentarnych była w poniedziałek w Karniewie.

Szydło jako kandydatka na premiera po wyborach została wskazana przez prezesa PiS Jarosława Kczyńskiego podczas sobotniej konwencji tej partii. A już w poniedziałek wyruszyła "Szydłobusem" w pierwsza podróż po Polsce, by rozmawiać z mieszkańcami, promowac siebie i partię.
Tego dnia najpierw pojawiła się w Pułtusku. - Co słychać w Pułtusku? -pytała zaraz po opuszczeniu autokaru. - Bieda - odpowiadali mieszkańcy. Narzekali m.in. na głodowe emerytury.
Wkrótce potem zjawiła się w powiecie makowskim, a konkretnie w Karniewie. Została tu bardzo ciepło przyjęta. Przywitali ją członkowie zespołu "Mali Karniewiacy" w ludowych strojach, a także zastępca wójta Mariusz Kukawka i przewodnicząca rady gminy Beata Jackowska. Następnie Beata Szydło przedstawiła kilka najwaznijeszych punktów z programu wyborczego PiS-u i starała się zamienić z każdym kilka słów. - Mamy swój program i jeśli wygramy to będziemy go realizować. Z polskiego słownika polityków i urzędników powinny zniknąć dwa zwroty: "nie da się" i "tego nie można zrobić". Trzeba zacząć myśleć w kategoriach "da się" i "musimy się zastanowić co zrobić, żeby to się udało" - przemawiała Szydło.
Poruszyła też m.in. problem zbyt wysokiego wieku emerytalnego i trudną sytuację rolników. - Jeśli PiS zwycięży także w wyborach parlamentarnych, zmniejszymy wiek emerytalny i zadbamy o rolników – zapewniała.
Głos zabrała m.in. niepełnosprawna kobieta, która uskarżała się, że choć jest zdolna do pracy, ciągle nie może jej znaleźć. - Widzę, że jest pani bardzo miłą i serdeczną osobą. Mam więc nadzieję, że po wygranych wyborach sytuacja osób niepełnosprawnych także się zmieni – mówiła mieszkanka. Posłanka nie kryła podziwu, że w tak trudnych warunkach tak dobrze sobie ona radzi. - Obiecuję, że zrobimy wszystko, aby zmienić sytuację osób niepełnosprawnych w naszym kraju. Tak jak jest obecnie, nie może być – odpowiedziała Beata Szydło.
Podkreślała również, że będzie jeździć po Polsce i rozmawiać z mieszkańcami. - Jestem tutaj, żeby państwa słuchać – zaznaczała. Od karniewian i obecnych tam makowian usłyszała jeszcze wiele ciepłych słów, a nawet otrzymała prezenty. Z Karniewa udała się do Ostrołęki, a następnie do Ostrowi Mazowieckiej.

Marlena Grzeszczak


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. w #1762536 | 95.48.*.* 25 cze 2015 12:50

    Koalicja PiS z SLD stała się faktem.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz