Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Makowski rynek w nowej odsłonie

2015-06-26 12:00:00 (ost. akt: 2015-06-26 11:08:30)

Podziel się:

Urząd miasta oficjalnie pokazał już projekty rewitalizacji rynku. Wyglądają nieźle i póki co spotykają się z zachwytem mieszkańców.

Takie projekty na zlecenie magistratu powstały trzy. Rynek miejski jest przedzielony drogą krajową na dwie części, pomysł jest taki, aby każda ze stron pełniła inną funkcję i wyglądała zupełnie inaczej. Cześć południowa miałaby pełnić funkcję rekreacyjno-wypoczynkową z naziemną fontanną, ławkami i zielenią.
Część północna miałaby być zaś parkingiem, a także pełnić funkcję społeczno-gospodarczą. Jak widać na projektach, w tej części znajduje się budynek z miejscem na małą kawiarenkę czy scenę.
Jest to oczywiście dopiero koncepcja, a ostateczna decyzja o tym, jak będzie wyglądał rynek w przyszłości, ma zapaść po konsultacjach władz miasta z mieszkańcami. Jak już pisaliśmy, ratusz złożył pierwszy wniosek o dofinansowanie rewitalizacji centrum. Trafił on do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.
Marlena Grzeszczak


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB