Czwartek, 21 stycznia 2021. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Szkoła policealna wykształci opiekunów

2015-06-28 12:00:00 (ost. akt: 2015-06-26 11:28:11)
Dyplomy ukończenia szkolenia wręczał Burmistrz Żuromina Zbigniew Nosek

Dyplomy ukończenia szkolenia wręczał Burmistrz Żuromina Zbigniew Nosek

Autor zdjęcia: fot. Biblioteka Żuromin

Podziel się:

W Zespole Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie od września ma zacząć funkcjonować Szkoła Policealna dla Dorosłych. Będzie kształcić opiekunki środowiskowe i opiekunów w domu pomocy społecznej.

Zdaniem Starostwa Powiatowego w Makowie te kierunki mają przyszłość. - Są to zawody jak najbardziej na czasie, przyszłościowe, bo społeczeństwo się starzeje. Wychodzimy z taką propozycją , aby osoby, którym nie udało się zdać matury, mogły nabyć kwalifikacje i zapewnić sobie dzięki tym kierunkom pracę – wyjaśnia wicestarosta Dariusz Wierzbicki.
Szkoła będzie kształcić w systemie zaocznym na podbudowie liceum lub technikum. Nauka na kierunku opiekunka środowiskowa będzie trwać rok, a opiekun w domu pomocy społecznej – 2 lata. Na zakończenie, po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje, słuchacze otrzymają świadectwo i tytuł zawodowy w nauczanych kierunkach.
Jak zapisano w uzasadnieniu uchwały, którą radni zajmą się jutro na posiedzeniu, decyzję o utworzeniu szkoły podjęto po analizie typów kształcenia zawodowego w naszym powiecie oraz zapotrzebowania rynku pracy na wykwalifikowanych opiekunów w DPS-ach. „W sytuacji wysokiego bezrobocia posiadanie różnorodnych kwalifikacji zwiększa szansę na zatrudnienie” - czytamy. Te dwa kierunki zostały pozytywnie zaopiniowane przez powiatową i wojewódzką radę zatrudnienia.
el

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB