Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Nastrój wakacyjny, ale umysł trzeźwy!

2015-07-02 12:00:00 (ost. akt: 2015-07-01 13:14:03)
zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KWP Olsztyn

Podziel się:

Aby pamiątkowych zdjęć z urlopu nie oglądać ze łzami w oczach, warto zastosować się do kilku rad. - Uleganie wakacyjnemu nastrojowi nie zwalnia z zachowania rozsądku i ostrożności - podkreślają policjanci.

Wybierając się w podróż
Jeżeli zdecydowaliśmy się na wyjazd autem, jeszcze przed startem koniecznie sprawdźmy jego stan techniczny oraz wyposażenie: gaśnicę, apteczkę i trójkąt ostrzegawczy. A kiedy już wyruszymy, pamiętajmy, że kierowca musi co jakiś czas odpocząć. Lepiej dotrzeć później, ale cało.
Zatrzymując się na parkingach (najlepiej tych uczęszczanych) nie zostawiajmy w samochodzie niczego, co byłoby cenne dla złodzieja, np. portfela czy dokumentów. - Przedmioty, które mogą przyciągnąć uwagę przestępcy, najlepiej zabrać ze sobą lub schować do bagażnika – radzi policja.
W przypadku gdy zaplanowaliśmy podróż pociągiem lub autobusem, starajmy się unikać tłocznych dworców, bo to świetne pole do działania dla kieszonkowców. Rabusie grasują zresztą też w tych pojazdach.
Również wycieczki rowerowe nie zwalniają z zachowania ostrożności. Cykliści muszą pamiętać o zasadzie ograniczonego zaufania.

Wypoczynek nad wodą...
Kąpiemy się przede wszystkim w miejscach dozwolonych, najlepiej żeby były jeszcze strzeżone. Unikajmy dzikich kąpielisk, których głębokości i dna nie znamy.
Przyczynami trwałego kalectwa są skoki "na główkę", które grożą uszkodzeniem kręgosłupa lub głowy. Ratownicy wodni przestrzegają też przed wchodzeniem do wody "po browarku" lub kiedy jesteśmy najedzeni. Trzeba odczekać około dwóch godzin, inaczej organizm jest obciążony trawieniem.
Podczas zabawy na plaży nie zapominajmy o konsekwencjach długiego przebywania na słońcu, gdyż może się to skończyć nawet w szpitalu. A wchodząc po słonecznej kąpieli do wody, róbmy to stopniowo.
Dzieci które brodzą blisko brzegu muszą być cały czas pilnowane. Spuszczenie pociechy z oka nawet na kilka chwil, może zakończyć się tragicznie.

Wakacje pociech na wyjeździe
Zanim jeszcze dzieci wyruszą w drogę, mundurowi z drogówki powinni sprawdzić stan techniczny autokaru. Gdyby kontroli nie było, a mamy jakiekolwiek zastrzeżenia do pojazdu, należy zadzwonić do najbliższej jednostki policji i zgłosić taką potrzebę.
Ale przykra niespodzianka może się zdarzyć również na miejscu. Dlatego rodzic powinien "prześwietlić" organizatora wyjazdu. Dobrze byłoby, jeżeli to możliwe, sprawdzić warunki (noclegowe, sanitarne, wyżywienie), w jakich jego pociecha będzie przebywać. Ważne jest też czy zapewniona będzie jej opieka medyczna oraz jak licznymi grupami będą opiekować się wychowawcy.
red
Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB