środa, 3 marca 2021. Imieniny Kingi, Maryna, Tycjana

Wymiana rur, malowanie sal - w szkołach remonty

2015-07-05 12:00:00 (ost. akt: 2015-07-01 13:43:32)

Podziel się:

Wbrew wyobrażeniom większości uczniów, szkoły w wakacje nie są zamknięte, toczą się zazwyczaj w nich prace remontowe. Makowski ratusz także zaplanował takie w podległych mu placówkach.

O zakresie niezbędnych napraw i modernizacji urzędników informują dyrektorzy jednostek. Kierująca Publicznym Samorządowym Przedszkolem nr 1 Anna Malinowska wśród niezbędnych prac wymieniła m.in. wymianę skorodowanej instalacji wodno-kanalizacyjnej w piwnicach, doprowadzenie do właściwego stanu sanitarno-technicznego ogrodzenia, malowanie czterech sal i przedsionka oraz zakup i modernizację szaf.
Prace zaplanowane w PSP nr 2 to: malowanie pomieszczeń piwnicznych, kuchennych, magazynu żywieniowego, łazienki, ogrodzenia, altanek na placu zabaw, barierek przy schodach wyjściowych oraz wymiana drzwi i witryny w łazience.
W przedszkolu nr 4 gruntownego remontu, czyli odświeżania ścian, położenia mozaiki i wymiany parapetów wymaga sala na parterze dla 3-latków. Oprócz tego trzeba pomalować pomieszczenia kuchenne i przyległe magazyny, przeprowadzić konserwację urządzeń na palcu zabaw i kupić szafy na leżaki.
Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 poinformował, że w jego placówce potrzebny jest remont schodów zewnętrznych wejścia głównego od strony zachodniej i południowej, konserwacja wykładziny na korytarzu pierwszego piętra, cyklinowanie w dwóch salach lekcyjnych, położenie chodnika wokół placu zabaw, wymiana głowic zaworów do centralnego ogrzewania w całym budynku, położenie tynku mozaikowego na korytarzu pierwszego i drugiego piętra i płytek na schodach wejściowych do szatni.
A w ZS nr 2 zaplanowano: wymianę rur kanalizacyjnych i pionów w starej części budynku, remont rozdzielni elektrycznej, lifting sali do plastyki i techniki, malowanie sal, naprawę studzienki kanalizacyjnej, utwardzenie jezdni przed szkołą i inne drobne naprawy.
el
Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB