Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Radni zdecydowali: Śmieci ostro w górę!

2015-07-06 12:00:00 (ost. akt: 2015-07-01 13:47:44)

Podziel się:

Jak zapowiadał wójt Jarosław Napiórkowski już przeszło pół roku temu, mieszkańców gminy Sypniewo czekają podwyżki stawek za wywóz śmieci. I to spore.

Uchwałę w sprawie nowych cen radni przyjęli jednogłośnie na sesji 19 czerwca. Odbiór odpadów komunalnych segregowanych od gospodarstwa domowego zamieszkiwanego przez jedną osobę miesięcznie będzie kosztował teraz 21 zł, a było 15 zł, z gospodarstwa z dwoma lub trzema mieszkańcami – 25 zł (było 18 zł), a z czterema i więcej – 28 zł (20 zł). Natomiast stawki za obiór śmieci zbieranych w sposób nieselektywny to: 31 zł od gospodarstwa jednoosobowego (było 22 zł), 35 zł od gospodarstwa dwu- i trzyosobowego (25 zł) oraz 42 zł od liczniejszego (30 zł).
- Musieliśmy podnieść ceny, bo mieliśmy deficyty, które pokrywaliśmy ze środków własnych – informuje wójt. Jak dodaje, przetarg na wywóz śmieci wygrała, tak jak i ostatnio, firma Błysk-Bis z Makowa.
el
Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB