Poniedziałek, 20 maja 2019. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Listy i życzenia. Nowi sołtysi powitani

2015-07-06 12:00:00 (ost. akt: 2015-07-01 13:49:36)

Podziel się:

Na ostatniej sesji rady gminy Czerwonka, wójt Paweł Kacprzykowski oraz przewodniczący rady Wiesław Stanisław Widomski wręczyli sołtysom rozpoczynającym nową kadencję listy gratulacyjne.

Obydwaj winszowali wyboru na urząd sołtysa, zapraszając jednocześnie do współpracy i dzielenia się uwagami, pomysłami i wątpliwościami. Zaprosili także do wspólnego podejmowania szeregu działań, „kierując się troską o dobro mieszkańców całej gminy i każdej miejscowości z osobna”.
Większość z dotychczasowych sołtysów pozostała na swoich stanowiskach – takie decyzje zapadły podczas odbywających się od początku marca tego roku zebrań sołeckich.
Zmian sołtysa dokonano w zaledwie ośmiu wioskach: Gutach Dużych, Jankowie, Ciemniewie, Mariampolu, Krzyżewie–Jurkach, Czerwonce, Lipnikach oraz Sewerynowie. Najdłużej w gminie taką funkcję piastuje Stanisław Michałowski z Budzyna Lipnik. W porównaniu z poprzednią kadencją zwiększyła się liczba kobiet we władzach sołeckich – sołtysami wybrano cztery kobiety, wcześniej były trzy.

Marlena Grzeszczak

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB