Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Biwak patriotyczny na Polskiej Kępie

2015-07-04 12:00:00 (ost. akt: 2015-07-02 12:52:49)

Podziel się:

Po raz kolejny uczniowie gimnazjum w Krasnosielcu wzięli udział w biwaku patriotycznym na Polskiej Kępie w Drążdżewie Nowym. Jak co roku chodziło o promowanie wśród młodzieży postaw patriotycznych.

Również i w tym roku zadbał o to Sławomir Rutkowski, organizator przedsięwzięcia. Przez cały czas trwania spotkania uczestnicy mogli podziwiać, a nawet dotykać białą broń, której zbiory przywiózł na miejsce kolekcjoner Jarosław Skowroński.
- Na wstępie, jak to na biwakach bywa, rozpaliliśmy ognisko. Aby tradycji stało się zadość, wspólnie z siostrą Agnieszka Ciurzyńską i grupą dziewcząt, przy akompaniamencie gitary zaśpiewaliśmy kilka piosenek. Następnie, aby wprowadzić młodzież w jeszcze bardziej podniosły nastrój, przy wtórze hymnu narodowego wciągnęliśmy biało–czerwoną flagę na maszt – relacjonuje nauczycielka Agnieszka Radomska.
Jak dodaje, zaproszeni na biwak goście wygłosili bardzo ciekawe prelekcje. Tadeusz Kruk, członek Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Krasnosielckiej, opowiadał o tym, jak to w tym miejscu w 1863 roku podczas Powstania Styczniowego niewielki oddział złożony z 240 polskich ochotników dowodzony przez kapitana Józefa Trąmpczyńskiego powstrzymał ofensywę armii rosyjskiej w sile 1700 żołnierzy, zadając jej znaczące straty.
Zainteresowaniem cieszył się także wykład pt. Rzeczpospolita Obojga Narodów, wygłoszony przez dr Radosława Lolo z Akademii Humanistycznej w Pułtusku.
- Wprowadzeni w ten cudowny nastrój udaliśmy się na wieczorny apel poległych i modlitwę, które poprowadził ksiądz kapelan. Ostatnie godziny biwaku to wspólne śpiewy przy ognisku, pieczenie kiełbasek oraz gry w piłkę siatkową – opisuje Agnieszka Radomska.

Dariusz Kucman

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB