Sobota, 18 listopada 2017. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Ania nie miała sobie równych

2015-07-02 12:56:23 (ost. akt: 2015-07-02 12:58:17)

Podziel się:

W sobotę 27 czerwca odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Szczytna w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Nasza reprezentantka, Anna Kubaszewska, stanęła na najwyższym stopniu podium.

Rywalizowało ze sobą blisko 70 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Anna Kubaszewska z klubu LSSS "Start" Maków Mazowiecki zostawiła swoje rywalki daleko w tyle. I to mimo tego, iż startowała w kategorii Open i zmierzyła się z o wiele starszymi zawodniczkami. Uzyskany przez Anię wynik cieszy tym bardziej, że po raz pierwszy rywalizowała ze sztangistkami w pełni zdrowymi. Wygrała zarówno największym podnoszonym ciężarem (80 kg), jak i w klasyfikacji WILLKS'A (92,448 pkt.). Na drugim miejscu znalazła się Ewelina Łachacz ze Szczytna, która uzyskała 77,376 pkt.
Zawody zorganizowane zostały przez Lokalną Organizację Turystyczną Powiatu Szczycieńskiego, Urząd Miasta w Szczytnie i Wojskową Komendę Uzupełnień w Olsztynie.