Czwartek, 25 lutego 2021. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Kolowrotny wrtek

2015-07-08 14:58:19 (ost. akt: 2015-07-08 15:15:59)

Podziel się:

Kupiłem kolowrotny wrtek do prtek, czyli specjalistyczną pralkę do spodni. Z instrukcji drukowanej u Czechów, dowiedziałem się, że: 1) wtyk wetknąć w elektrowną pachwinkę. 2) dać odpór wodiczce. 3) ustawić ciepladlo, a kiedy wrtek będzie zachlastany, należy klaść pachnidlo na prtki...

Poinformowano mnie głosowo, że zaparcie wodiczki jest z automata, a kolowrotny wrtek odmertkuje po prniu prtki. W trosce o mój wrtek, poinformowano mnie, że wydziwne usterki plati zakupec sam. Aż się prosiło, by powiedzieć: a ja sem ne boje, ja mam jeszcze Franię. Pierwsze pranie zakończyło się zwycięstwem Czechów. Guziki znalazłem w zamykatku odpadnym. Następnym razem włożyłem spodnie żony. Ustawiłem program na "letko upaprane", włączyłem wrtek i ciepladlo. Zaskoczyła mnie nowoczesność kolowrotnego wrtka. Usłyszałem komunikat: za malo nakladlo, upchaj coś jeszcze. Więcej brudnych spodni nie było. Włączyłem wrtek jeszcze raz i usłyszałem czystą polszczyzną: Jeśli nie chcesz być oszczędny, to płać. Wrzuć monetę!!! Poczułem się wreszcie jak w domu. Tylko zastanawiam się, czy te monety będą wyjmować Czesi, czy nasi?
Jacek Bryda

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB