Sobota, 15 maja 2021. Imieniny Dionizego, Nadziei, Zofii

Modlitwy przy Jasnogórskim Obrazie

2015-07-13 12:00:00 (ost. akt: 2015-07-09 14:44:51)

Podziel się:

Wierni z diecezji płockiej celebrują "Nawiedzenie Matki Bożej w znaku Jasnogórskiego Obrazu". W gminie Karniewo parafianie świętowali w dniach 2-4 lipca.

Peregrynacja (uroczyste przeniesienie) Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej (Czarna Madonna) na teren miejscowości Szwelice rozpoczęła się w czwartek. 3 lipca zaś obraz trafił do Karniewa. W tamtejszej parafii odbywały się także wieczorne nabożeństwa, Apele Jasnogórskie czy Procesja Maryjna ze świecami ulicami Karniewa z udziałem dzieci, młodzieży i dorosłych. Od godziny 1 trwało natomiast czuwanie we wszystkich miejscowościach z terenu gminy. 4 lipca uroczyście przeniesiono obraz do parafii św. Józefa w Makowie Mazowieckim.
"Nawiedzenie Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w diecezji to czas, w którym wierni mogą złożyć swoje życie - troski i radości – przed łaskawym Obliczem Matki i Królowej oraz nabrać sił do pracy nad sobą. Nawiedzenie ma dopełnić dzieła Jasnogórskich Ślubów Narodu i przygotować do dobrego przeżycia 1050-lecia chrztu Polski oraz do 940. rocznicy założenia biskupstwa w Płocku. Będziemy też dziękować Bogu za duchowe owoce 43. Synodu Diecezji Płockiej" – można przeczytać na stronie diecezji płockiej.
Marlena Grzeszczak

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB