Niedziela, 18 kwietnia 2021. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

Rosyjscy studenci sprzątali groby

2015-07-13 12:00:00 (ost. akt: 2015-07-09 14:49:50)

Podziel się:

Studenci z Kaliningradu posprzątali groby żołnierskie na cmentarzach w Kaszewcu (gm. Różan) i Pułtusku.

Akcję 27 czerwca na prośbę Wyższej Szkoły Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku wsparło Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Różańskiej. - Gościliśmy grupę studentów z Bałtyckiego Federalnego Uniwersytetu im. Immanuela Kanta w Kaliningradzie, która przyjechała w ramach wymiany międzyuczelnianej i postanowiła posprzątać groby żołnierskie na cmentarzach w Kaszewcu i Pułtusku. Studenci w sprzątaniu zostali wsparci przez uczniów szkół z Goworowa, Makowa i Różana – opisuje stowarzyszenie.
Jak zdradza, w czasie trwającej trzy godziny akcji uprzątnięto cały teren nekropolii, usunięto liście, gałęzie i igliwie, wycięto siewki krzaków porastających mogiły, oczyszczono aleję główną i alejki między grobami. Młodzież zwiedziła też Fort nr 1 w Różanie oraz obejrzała wystawę przygotowaną przez SMZR. O godz. 14.30 podczas oficjalnej części goście z Rosji złożyli pod tablicą pamiątkową kwiaty. Wiązanka trafiła także pod tablicę przy czołgu upamiętniającym poległych w 1944 r. żołnierzy rosyjskich.
W uroczystościach uczestniczyli także starostowie ostrołęcki, makowski, burmistrz Różana, wójt Goworowa i władze WSH w Pułtusku.

Elżbieta Ludwikowska

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB