Czwartek, 25 lutego 2021. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Militarne potyczki w forcie

2015-07-14 12:00:00 (ost. akt: 2015-07-09 14:51:39)

Podziel się:

- Pojawiających się nagle i równie szybko znikających umundurowanych, uzbrojonych i zamaskowanych osobników, ciche strzały oraz równie ciche komendy dało się zobaczyć i usłyszeć w przedostatnią sobotę czerwca w zabytkowym Forcie nr 1 w Różanie – opisuje SMZR.

Makowska Grupa Operacyjna wraz z burmistrzem Piotrem Świderskim i Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Różańskiej zorganizowali grę terenową. Wzięło w niej udział 24 uczestników podzielnych na 2 drużyny, które rozegrały 2 konkurencje. Pierwsza pod nazwą „znajdź i zniszcz” polegała na ukrywaniu, odnajdywaniu i neutralizacji zaimprowizowanych ładunków wybuchowych. - Druga to „bitwa o flagi”, w której zespoły starały się o jak najszybsze zdobycie proporca przeciwnika. W zlocie wzięło udział 6 grup ASG, gospodarze czyli MGOASG, HUSAR – Przasnysz, SARS – Przasnysz, SCORPION – Pułtusk, TASK FORCE WHISKEY – Pułtusk oraz GRASSH OPPERS Rycica i Cierpięta. Najmłodszym uczestnikiem imprezy był 13-letni Adam Kalinowski z Łęgu Starościckiego – informuje stowarzyszenie.
Jak dodaje, po zakończeniu konkurencji miłośnicy ASG zgodnie stwierdzili, że na tak wspaniale ukształtowanym i urozmaiconym terenie, przy tak przyjaźnie nastawionych gospodarzach muszą spotkać się po raz kolejny i już zapowiedzieli swój udział w VI Różańskim Pikniku Militarnym, który ma odbyć się 5 września.
Oprac. el
Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB