Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Zdobądź zawód na czasie!

2015-07-15 16:06:40 (ost. akt: 2015-07-15 16:08:09)

Podziel się:

Zespół Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim zaprasza do nowo powstałej Szkoły Policealnej dla Dorosłych. Rekrutacja już trwa.

Aby zostać przyjętym do szkoły policealnej, konieczne jest posiadanie wykształcenia średniego, ale nie jest wymagany zdany egzamin maturalny. Placówka oferuje naukę w atrakcyjnych zawodach: opiekuna środowiskowa (nauka trwa 1 rok) i opiekun w domu pomocy społecznej (2 lata). Nauka jest oczywiście bezpłatna, a zajęcia odbywają się w systemie zaocznym (sobota i niedziela, co dwa tygodnie). Wszystkie prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę – profesjonalnych praktyków.
Ubiegający się o przyjęcie do szkoły muszą złożyć w sekretariacie szkoły dokumenty: świadectwo ukończenia szkoły średniej, 2 zdjęcia, podanie o przyjęcie do szkoły (można odebrać z sekretariatu lub strony internetowej szkoły) zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia nauki (dostępne w sekretariacie szkoły).
Jak zapewniają w ZS, wiedza teoretyczna i praktyczna zdobyta tam w trakcie nauki pozwoli na podjęcie pracy w domach pomocy społecznej, ośrodkach opiekuńczo-leczniczych, specjalistycznych domach pomocy społecznej, środowiskowych domach samopomocy, ośrodkach wsparcia dla rodzin z osobami niepełnosprawnymi, warsztatach terapii zajęciowej, hospicjach nie tylko w kraju, ale i w całej Unii Europejskiej.
Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB