Czwartek, 22 kwietnia 2021. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Wygrał walkę o życie!

2015-07-16 12:46:09 (ost. akt: 2015-07-16 12:50:22)

Podziel się:

Krystian Kujawa z Dzbądza (gm. Różan) jest niepełnosprawnym chłopcem, który przeżył tragedię. Mimo cierpienia jakie go spotkało, nie brakuje mu energii i pogody ducha. Życie postanowiła ułatwić 16-latkowi Fundacja Eco Textil, wręczając rower rehabilitacyjny.

Krystian Kujawa ma 16 lat, jest bardzo pogodnym chłopcem. Tragiczne zdarzenie w jego życiu, o którym wspomnieliśmy wyżej, miało miejsce 5 lat temu. Był to wypadek samochodowy. Doszło do niego na prostym odcinku drogi nieopodal jego rodzinnego Dzbądza. Krystian jechał ze swoim tatą, Andrzejem i starszym bratem. Prowadził oczywiście ojciec i niestety wjechał autem w ciągnik rolniczy z kosiarką. Samochód był kompletnie zniszczony, a starszy z synów poniósł śmierć na miejscu. Krystian natomiast długo walczył o życie. - Leżał w szpitalu pół roku. Miał „zerwaną” czaszkę i niedowład czterech kończyn. Lekarze dawali mu 1 proc. szans na przeżycie. Na szczęście żyje i widzę, że jego stan znacznie się poprawia. Już prawie normalnie funkcjonuje - powiedział nam Andrzej Kujawa.
Z pomocą Krystianowi pośpieszył ostatnio Sylwester Morka, przedstawiciel Fundacji Eco Textil i podarował mu rower rehabilitacyjny. Chłopak nie krył radości i od razu udał się na jazdę próbną. - Do domu dziś tym rowerem nie dojadę, bo mieszkam daleko, ale później od razu na niego wsiądę. Z tyłu mam zamontowany ogromny koszyk, będę w nim mógł wszystko wozić – mówił z uśmiechem Krystian.
Fundacja Eco Textil pomaga dzieciom niepełnosprawnym od 2012 roku, działa wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem. Postawiła sobie za cel niesienie wszechstronnej pomocy dzieciom i młodzieży dotkniętym różnego rodzaju niepełnosprawnością. Realizuje go poprzez pomoc finansową, rzeczową, jak również reprezentowanie środowiska osób niepełnosprawnych na forum publicznym. A środki finansowe zasilające konto fundacji pochodzą z przetworzonej odzieży używanej, którą społeczeństwo oddaje do specjalnych pojemników firmy Wtórpol. Ta część zysków z przerobu pozyskanych w ten sposób tekstyliów przekazuje na konto swojej Fundacji Eco Textil
Każdego miesiąca fundacja dofinansowuje kilkoro dzieci. O Krystianie dowiedziała się dzięki Róży Rzepczyńskiej, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Makowie Mazowieckim i od razu zdecydowała, że to właśnie do niego powinien trafić rower. To pierwsza taka akcja tej organizacji na terenie naszego powiatu. Ogólnie takich rowerów do dzieci trafia około 100 miesięcznie.

Marlena Grzeszczak

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB