Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Wielkie emocje nad zalewem

2015-07-17 12:00:00 (ost. akt: 2015-07-17 12:10:28)

Podziel się:

Mimo kapryśnej pogody, sobotni festyn nad makowskim zalewem przyciągnął sporo mieszkańców. Nie zabrakło dobrej zabawy, rywalizacji podczas wyścigu „smoczych łodzi”, przypadkowej kąpieli i dyskoteki. Impreza odbywała się pod hasłem „Bezpieczne wakacje 2015”.

Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. Tradycyjnie odbył się wyścig „smoczych łodzi”. Podczas rywalizacji w wodzie wylądowały drużyny straży pożarnej oraz urzędu miejskiego z burmistrzem Tadeuszem Ciakiem na pokładzie. Nie zepsuło to jednak nikomu humoru - wszyscy bawili się znakomicie. Zwycięsko z rywalizacji wyszła drużyna Klubu Sportowego „Maków Biega”.
Poza tym odbyły się pokaz ratownictwa wodnego, przejażdżki policyjną łodzią motorową czy skuterami. Wiele frajdy sprawiła przybyłym także wspinaczka po skrzyniach, szukanie ukrytych skarbów na plaży czy "wędka szczęścia". Klub Integracji Społecznej także przygotował się na ten dzień. Można było wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami (lunety, mapy nieba, okulary do obserwacji słońca), a także własnoręcznie wykonać obrotową mapę nieba czy zapoznać się z gwiazdozbiorami poprzez kolorowanki. Zaprezentowano też wyniki badań aktywności Słońca i zdjęcia, które także rozdano mieszkańcom. Rozstawione były również teleskopy, przez które każdy mógł obserwować nieboskłon.
Cała zabawa zakończyła się dyskoteką z DJ Chesterem.


Marlena Grzeszczak

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB