Niedziela, 18 kwietnia 2021. Imieniny Apoloniusza, Bogusławy

Wyprawa na południe kraju

2015-07-22 10:24:09 (ost. akt: 2015-07-22 10:24:24)

Podziel się:

25 uczniów Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Karniewie uczestniczyło w czterodniowej wycieczce, aby zwie­dzić Ziemię Kłodzką i poznać tereny przygraniczne w Czechach. Do domu wrócili z masą wspomnień.

Pierwszego dnia uczniowie udali się wraz z prze­wodnikiem na rynek główny Wrocławia, potem był ratusz, Stare Miasto, Archikatedra. Niemal w każdym za­kątku można było spotkać figurki bajkowych krasnali. Ostat­nią atrak­cją był spacer aleją wzbogaconą pamiątkowymi tablicami, na których wid­niały ważne daty z historii Wrocławia. Przewodnik został nagrodzony brawami, a przed uczniami stanęła perspektywa trzy­godzinnej podróży do Ośrodka Szkoleniowo–Wypo­czynkowego Regle w Różanc­e.
- Następnego dnia pobudka była już o 7 rano. Noc była krótka, ale na­uczyła nas, jak grać w karty, opowied­ziała przerażające hi­storie o duchach i snuła plany na dorosłe życie. Po śniadaniu wyruszyliśmy w drogę. Dzień rozpoczął się od zwiedzania malowniczego wodospadu Wilczki, następnie wspinaliśmy się na Szczeliniec Wielki, czyli najwyżs­zy szczyt w Górach Stołowych. Potem podziwialiśmy panora­mę Kłodzka i odwiedziliśmy twier­dzę – relacjonuje uczennica Dominika Łachmańska.
Program był bardzo ob­szerny, ale jak się dowiedzieliśmy, uczniowie uznali ten dzień za najlepszy podczas ca­łej wyprawy w Sudety. A odbyła się wówczas jeszcze dys­koteka. Przedostatniego już dnia wyprawy autokar z uczniami wy­ruszył do Czermnej, gdzie znajduje się Kaplica Czaszek skłaniająca do przemyśleń i refleksji. Pogoda po­krzyżowała nieco plany, więc konieczna była rezygnacja ze spaceru po par­ku zdrojowym oraz ze zjazdu letnim torem saneczkowym. Dlatego ekipa w płaszczach przeciwdeszczowych wyruszyła do czeskiego Adrspachu (Skalnego Mia­sta), aby podziwiać uroki naturalnie ułożonych skał.
Ostatniego wieczo­ra pobytu w Różance odby­ło się ognisko. A kolejnego dnia czekało na uczestników wyprawy zwiedzanie Ko­palni Złota oraz Średniowiecznego Parku Techniki (jedynego w Eu­ropie).
Oprac. Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB