środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Sebastian laureatem prestiżowego konkursu

2015-07-23 12:00:00 (ost. akt: 2015-07-22 10:26:12)

Podziel się:

Wśród laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy” znalazł się Sebastian Jędrzejewski z Publicznej Szkoły Podstawowej w Drążdżewie (gm. Krasnosielc).

Wcześniej przebrnął etapy szkolny oraz rejonowy w Ostrołęce. A na ten wojewódzki wybrał się do Warszawy w asyście nauczycielki historii Anieli Szewczak i mamy. Do zmagań na tym poziomie przystąpiło 137 uczniów.
Żeby zdobyć tytuł finalisty trzeba było uzyskać 60 proc. z testu, a laureata – aż 80 proc. - Mimo że byłem zdenerwowany, podszedłem do konkursu bardzo spokojnie. Cały test nie był łatwy. Niektóre pytania były trudne, a niektóre nawet bardzo szczegółowe, wiele z nich trzeba było czytać wielokrotnie. Wyszedłem z przekonaniem, że napisałem na miarę swoich możliwości, pozostało czekać na wyniki – relacjonuje na stronie szkoły Sebastian Jędrzejewski.
Okazało się, że jego wynik to 84 proc. co jest równoznaczne z tytułem laureata. - Ciężko opisać co czułem, ale byłem bardzo szczęśliwy i dumny z siebie. Do konkursu przygotowywałem się wraz z moją nauczycielką historii, panią Anielą Szewczak, ale żeby osiągnąć taki wynik, to przede wszystkim praca, praca i jeszcze raz praca. Bardzo dziękuję moim rodzicom. Myślę, że bez ich pomocy nie „zaszedłbym” tak wysoko – podkreśla Sebastian.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB