Niedziela, 7 marca 2021. Imieniny Flicyty, Kajetana, Pauli

Będą fotele na miarę czasu

2015-07-24 12:00:00 (ost. akt: 2015-07-22 11:22:27)

Podziel się:

Była już modernizacja sceny, wymiana instalacji elektrycznej i grzewczej, montaż paneli akustycznych na ścianach a także wkroczenie w erę kina cyfrowego. Teraz przyszedł czas na ostatni etap remontu sali widowiskowo-kinowej w makowskim Miejskim Domu Kultury czyli wymianę foteli i podłóg.

MDK pozyskał na ten cel 100 tys. zł dofinansowania z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. 10 proc. kosztów ma pokryć z własnych środków, zaś pozostałe pieniądze potrzebne do zrealizowania inwestycji zobowiązało się przekazać miasto. 8 lipca miasto rozstrzygnęło przetarg, wygrała go firma Cavea Design z Krakowa. Koszt za usługę to 258 tys. zł brutto. Zadanie ma obejmować dostawę i montaż fabrycznie nowych foteli jednoosobowych w ilości 210 szt., 3 dwuosobowe oraz 30 szt. poduszek na fotel kinowy. Zadanie obejmuje również przygotowanie podłoża, wymianę kratek nawiewnych stalowych i położenie wykładziny oraz montaż instalacji i oświetlenia przeszkodowego. Prace już trwają, a Miejski Dom Kultury zamienił się w wielki plac remontowy.
Nowe fotele i podłogi będą idealnym dopełnieniem kina „Mazowsze”,które w ubiegłym roku wzbogaciło się o nowy sprzęt – cyfrowy projektor i nagłośnienie. Dzięki temu na seanse codziennie przychodzi sporo osób, aby oglądać nowości filmowe nawet w 3D.

Marlena Grzeszczak

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB