Czwartek, 22 kwietnia 2021. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Sypniewo. Zamknięte wśród zgniłych kości

2015-07-23 12:00:00 (ost. akt: 2015-07-22 11:27:55)

Podziel się:

Pozamykane w klatkach, w brudzie, wśród zgniłych kości i bez dostępu do światła - w tak dramatycznych warunkach mieszkaniec Sypniewa w swoim gospodarstwie przetrzymywał psy. Czy ktoś zajmie się tą sprawą?

U mężczyzny, który jak ustalono nieświadomie znęcał się nad psami pojawiła się telewizja. To co można było zobaczyć na nagraniu było szokujące. Kilkanaście psów, żyło w tragicznych warunkach bez dostępu do światła. Jak relacjonował na wizji reporter TVN24 Adam Krajewski, na sprawę trafiły przypadkiem członkinie Fundacji Rottka, która opiekuje się zwierzętami. Na terenie gospodarstwa kilkanaście psów żyje w klatkach otoczonych płotem. - Niektóre z nich są zamknięte w szczelnym drewnianym domu, gdzie nawet nie wpadają promienie słoneczne - dodał reporter. Jak można było usłyszeć, zwierzętami opiekuje się stary schorowany człowiek. Mężczyzna codziennie jeździ do pobliskiej rzeźni i przywozi stamtąd kości, które wrzuca do klatek.- Nikt ich później stamtąd nie usuwa. Zaczynają się psuć. Psy nie są szczepione i rozmnażają się w niekontrolowany sposób - relacjonował reporter. Agnieszka Pawlicka z Fundacja Rottka, mówiła, że właściciel czworonogów jest na tyle chory i stary, że nie zdaje sobie sprawy, że dzieje się im krzywda. - Straszne jest to, że kilometr od urzędu gminy latami dzieją się takie rzeczy a nikt do tej pory w żaden sposób nie zareagował – dodała.

Wniosek do gminy

Ekipa telewizyjna odwiedziła także urząd gminy w Sypniewie aby dowiedzieć się co władze gminy planują zrobić w tej sprawie. Jarosław Napiórkowski, wójt gminy Sypniewo, poinformował, że gmina wysłała już tam swojego pracownika. Sam skontaktował się również z Powiatowym Lekarzem Weterynarii. - Na pewno nie będziemy uchylać się od zadań przypisanych ustawami – mówił wójt. Fundacja Rottka ma złożyć formalny wniosek do gminy, żeby zabrać zwierzęta z gospodarstwa. Z tym samym wnioskiem ma wystąpić również Powiatowy Inspektor Weterynarii. Jak dodał reporter, właściciel także potrzebuje pomocy.

Marlena Grzeszczak


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB