Poniedziałek, 20 maja 2019. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Wyniki matur w naszym powiecie

2015-07-26 12:00:00 (ost. akt: 2015-07-22 11:36:24)

Autor zdjęcia: Irena Żmuda

Podziel się:

Najlepsze wyniki maturalne w powiecie makowskim uzyskali tradycyjnie już uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie. Najgorzej wypadli abiturienci z Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej.

Mowa tu oczywiście o szkołach prowadzonych przez starostwo powiatowe. Do matury w tym roku przystąpiło w tych placówkach łącznie 338 uczniów. Spośród nich na terenie powiatu 84 będzie miało poprawki. Bez możliwości poprawki w sierpniu, maturę "oblało" 116 osób.
Zdawalność na terenie naszego powiatu wyniosła 65,7 proc. podczas gdy w całej Polsce, zarówno na maturze nowej jak i starej wynosi ona 74 proc. Bo trzeba przypomnieć, że na nowych zasadach, czyli z dodatkowym przedmiotem na poziomie rozszerzonym, w tym roku po raz pierwszy zdawali uczniowie liceów. W technikach obowiązywały jeszcze stare zasady, mimo to Liceum Ogólnokształcące i tak wykazało się największą wiedzą.
W "Ogólniaku" udało się zdać maturę aż 95,7 proc. uczniom. Do egzaminu przystąpiły 142 osoby, a zdało aż 136 spośród nich. Do sierpniowej poprawki może przystąpić 6 uczniów. Polegli oni na matematyce. W Zespole Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej zdawalność wyniosła jedynie 35,2 proc. Tu także większość nie zaliczyła egzaminu z matematyki. W liceum ogólnokształcącym przystąpiły do egzaminu dojrzałości 44 osoby za pierwszym podejściem zdało jedynie 10. Do poprawki może przystąpić 26 osób zaś z więcej niż z jednego przedmiotu nie zdało 8 osób. Trochę gorzej wypadło tu technikum. Z 64 osób nie zdały z możliwością sierpniowej poprawki 22 osoby. 14 niestety już na pewno w tym roku nie odbierze świadectwa dojrzałości.
W Zespole Szkół w Krasnosielcu zdawalność wyniosła 74,4 proc. Do matury przystąpiły łącznie 43 osoby, 26 z liceum ogólnokształcącego i 17 z technikum. Liczba osób które zdały to kolejno: 18 i 14. Bez możliwości sierpniowej poprawki musi obejść się 3 uczniów z technikum. Słabo wypadł także Zespół Szkół w Różanie gdzie zdawalność osiągnęła jedynie 35.5 proc. Ogółem do matury w tej placówce przystąpiło 45 osób. W liceum ogólnokształcącym z 18 zdało 8, do poprawki może przystąpić 5 a z więcej niż jednego przedmiotu nie zdały 3 osoby. W technikum natomiast z 27 zdało 8 a 4 "oblały" bez możliwości poprawki.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB