Czwartek, 27 lutego 2020. Imieniny Gagrieli, Liwii, Leonarda

Dokształcanie może być sposobem na zatrudnienie

2015-07-27 11:00:00 (ost. akt: 2015-07-27 12:12:56)

Podziel się:

Fundacja "Kocham Maków" znalazła idealne rozwiązanie na pogarszające się bezrobocie w naszym powiecie. Dzięki nim prace znalazło 15 osób a aż 40 nabyło nowe umiejętności. Jak zapowiadają – to jeszcze nie koniec.

Wielkim sukcesem zakończyła się realizacja przez fundację "Kocham Maków" projektu „Młodzi-aktywni na drodze do zatrudnienia”. Dzięki czemu pracę znalazło aż prawie 40 proc. osób biorących udział w tym projekcie. W czasie 15 miesięcy trwania projektu 40 uczestników projektu - 24 kobiety i 16 mężczyzn  w wieku 15-30 lat, którzy są mieszkańcami gmin Sypniewo i Szelków miało okazje skorzystać w czasie indywidualnych spotkań z pomocy wykwalifikowanej kadry doradców zawodowych, psychologów i pośredników pracy. Uczestnicy brali udział w specjalnie dedykowanym im cyklu zajęć rozwijającym kompetencje miękkie.  W ramach projektu mogli także wziąć udział w jednym z pięciu  kursów umożliwiającym nabycie, podniesienie lub zmianę kwalifikacji zawodowych oraz 6 miesięcznym wysokopłatnym (ok. 1600 zł netto) stażu u pracodawcy, który stanowił często dla Urzędu Pracy pierwsze doświadczenie zawodowe. Podstawowym założeniem projektu było osiągniecie efektu co najmniej 20% zatrudnienia wśród uczestników projektu. Ostatecznie Fundacja „Kocham Maków” osiągnęła imponujący poziom efektywności na poziomie prawie 40% osób, które w czasie 3 miesięcy od zakończenia projektu znalazły pracę.
- Uczestnicy projektu w większości dali się poznać jako osoby głodne wiedzy, szybko się uczące, a przede wszystkim zmotywowane do podniesienia swoich kwalifikacji i podjęcia zatrudnienia. Jak wszyscy dobrze wiemy na naszym lokalnym rynku pracy panuje duże bezrobocie co przekłada się także na trudną sytuacje osób młodych, jeszcze niedoświadczonych a przez to mających trudniejszą sytuację by skutecznie wejść na rynek pracy – ocenił kierownik projektu, Rafał Jaźwiński. Zadowolenia nie krył także Bartosz Packo, prezes fundacji "Kocham Maków".
- Sukcesem jest to, że mogliśmy pomóc 40 osobom w podniesieniu kwalifikacji zawodowych i umiejętności kluczowych. Projekt był bardzo efektywny. Zobowiązani byliśmy by na koniec projektu 8 osób znalazło zatrudnienie. Dzięki naszemu zaangażowaniu pracę znalazło 15 osób z 40, co bardzo nas cieszy i pokazuje, że projekt był potrzebny i przede wszystkim skuteczny. Dla fundacji realizacja tak dużego projektu - 15 miesięcy, 1,5mln złotych - była dużym wyzwaniem. Podołaliśmy. Nasza organizacja się rozwija i planujemy już kolejne inicjatywy w tym również projekty podobnego typu – zaznaczał Packo.


Marlena Grzeszczak

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kasia #1786128 | 77.114.*.* 31 lip 2015 07:56

    w wieku 15 - 30 lat ?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz