Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Jak zdrowo spędzać wolny czas

2015-07-27 12:17:34 (ost. akt: 2015-07-27 12:17:41)

Podziel się:

Po raz kolejny szkoła podstawowa w Rakach (gm. Krasnosielc) włączyła się w akcję Zachowaj Trzeźwy Umysł. Tegoroczna kampania przebiegała pod hasłem „Warto Pomagać”.

Jej celem jest propagowanie zdrowego stylu życia, wolnego od uzależnień.
„Nauczyciele i uczniowie zostali zapoznani z celami akcji. Zostały rozdane ulotki profilaktyczne i przeprowadzone konkursy. Rozwieszono plakaty profilaktyczne” – brzmi relacja na stronie internetowej szkoły.
Ponadto zostały przeprowadzone konkursy:
„Zdrowe zagranie” – uczniowie odpowiadali na 5 pytań dotyczących siatkówki.
„Warto pomagać” – zadaniem uczniów było opisanie lub narysowanie sytuacji związanej z tematem konkursu.
„Tekturowy ludzik” – kreatywny konkurs fotograficzny. Zadaniem uczniów było wycięcie i sklejenie „Tymka”, a także sfotografowanie go w niecodziennym otoczeniu.
Do tego trzeba jeszcze dodać lekcje z wykorzystaniem ulotek profilaktycznych oraz zajęcia dla rodziców. „Staraliśmy się pokazać dzieciom jak zdrowo spędzać czas wolny. W tym celu organizowano ogniska klasowe, wycieczki rowerowe. Odbył się również wyjazd na basen. Na przerwach organizowano zabawy dla dzieci pod hasłem Zabawy naszych dziadków. Dla rodziców został natomiast zorganizowany Dzień Rodziny. Wielką pasją naszych dzieci jest budowanie z klocków maszyn rolniczych, niesamowitych budowli i ogrodów zoologicznych” – opisuje szkolna redakcja.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB