Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Worek z ludzkimi szczątkami leżał za figurką

2015-08-02 12:00:00 (ost. akt: 2015-07-30 13:23:01)

Podziel się:

W Magnuszewie Małym (gm. Szelków), za przydrożnym krzyżem kobieta znalazła worek z ludzkimi szczątkami. Nadal nie wiadomo jednak w jakich okolicznościach worek z kośćmi się tam znalazł.

Kobieta worek znalazła po południu i natychmiast zgłosiła sprawę do szelkowskiego urzędu gminy.
Poinformowała urzędników, że znajdują się w nim ludzkie kości. Pracownicy urzędu sprawę zgłosili na policję.
Na miejscu pojawiła się grupa śledczych z prokuratorem. - Czaszka i kości szkieletu pochodzą prawdopodobnie z okresu II wojny światowej, pewne jest to, że są one bardzo stare. Szczątki zostały zabezpieczone do dalszych badań – poinformował nas Marek Grabowski rzecznik prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim. Nadal nie wiadomo jednak w jakich okolicznościach worek z kośćmi się tam znalazł. - Wydaje mi się, że są to szczątki niemieckich żołnierzy. W okresie wojny mogło zginąć ich tu wielu. Gdyby przeszukano lasy, znalazło by się pewnie jeszcze więcej szczątek. Dziwne jest jednak to, że były one zakopane tak płytko, jakby ktoś je przeniósł dopiero kilka lat temu – powiedziała nam mieszkanka tej miejscowości. Nawet jeśli są to szczątki niemieckich żołnierzy na chwilę obecną nie można tego potwierdzić. Tym bardziej, że nie znaleziono przy nich nieśmiertelników ani hełmów.

Marlena Grzeszczak

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB