Czwartek, 13 maja 2021. Imieniny Agnieszki, Magdaleny, Serwacego

Powstaje „Mapa Pamięci”

2015-08-03 12:00:00 (ost. akt: 2015-07-30 13:27:20)

Podziel się:

Związek Strzelecki „Strzelec” z Makowa Mazowieckiego wraz z młodzieżą tworzy mapę powiatu makowskiego z uwzględnieniem najbardziej atrakcyjnych miejsc.

Związek Strzelecki „Strzelec” to organizacja pozarządowa pracująca na rzecz wychowania młodzieży w duchu patriotycznym ze szczególnym uwzględnieniem jej harmonijnego rozwoju psychicznego i fizycznego.
„Mapa Pamięci” to oryginalny projekt Jednostki Strzeleckiej 1026 z Makowa, mający na celu stworzenie mapy powiatu makowskiego, zawierającej lokalizację oraz charakterystykę najważniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie miejsc. Wyjątkowość projektu polega na tym, iż autorami mapy będzie młodzież – głównie uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, który chętnie włączyli się w realizację projektu. W trakcie wycieczek wykonują zdjęcia, co poprzedzone było warsztatami fotograficznymi oraz gromadzą informacje na temat odwiedzanych miejsc, przy tym dobrze się bawiąc. Zebrane materiały posłużą do stworzenia mapy, ta zaś z kolei ukarze się w formie folderu, broszury lub filmu. Dodatkowo uczestnicy mają okazję wykorzystywać w praktyce mapy, busole i środki łączności. We wrześniu już kolejna odsłona projektu do której „Strzelec” zaprasza. W planach jest odwiedzenie wszystkich gmin w powiecie.

Marlena Grzeszczak


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB